Synaj.tvWydział Duszpasterstwa Młodzieży

O programie

SZKOLENIE ZAŁOGI...


... czyli cykl spotkań formacyjnych dla grup młodzieżowych, obejmujących tematykę formacji ludzkiej, biblijnej i sakramentalnej. 
Obecnie w fazie przygotowań, testów, szlifów i ogólnego dostrajania do potrzeb naszych dynamicznych młodych. Proponowaną przez nas podstawą jest konspekt oraz prezentacja, które można znaleźć w zakładce "do pobrania" (w wersji mobilnej panelu u góry, w wersji na komputery - po lewej stronie). Doskonałym uzupełnieniem technicznym są informacje zawarte w Pełne zanurzenie - Vademecum animatora, które - mamy nadzieję - już posiadacie (a jeśli nie, to zaopatrzeć się można tu: http://cudawkanie.pl/). 

Choć konspekty pisane są głównie z myślą o świeckich animatorach, do korzystania z nich zachęcamy wszystkich, niezależnie od wieku, stanu, płci czy numeru buta :) Z czasem będziemy poszerzać bazę o dodatkowe materiały. Tematyka spotkań opiera się na kerygmacie. Każdy z miesięcy ma motyw przewodni, wokół którego obracamy się na płaszczyznach formacji ludzkiej, biblijnej i sakramentalnej. O ile same tytuły mogą jeszcze ulec zmianie, o tyle fundament tematyczny jest nieruszalny (Miłość Boża - grzech - zbawienie - wiara i nawrócenie - Duch Święty - wspólnota)

Tytuły poszczególnych miesięcy:

1. Jestem kimś więcej niż widać.
2. Wolność kocham i (nie) rozumiem.
3. 64kg złota.
4. Wolność w świecie influencerów.
5. Kocham ciało czy kocham ciałem?
6. Seks jak ogień.
7. Nie rzucaj ręcznikiem.
8. Masz talent.
9. Rozpoznaj przyjaźń.
10. Cyberświat. 

Proponowany rytm spotkań na kolejne tygodnie: 
1. formacja ludzka 
2. formacja biblijna
3. formacja sakramentalna
4. celebracja (związana bezpośrednio z tematem danego miesiąca)

Poprowadziłeś spotkanie i masz dla nas budujące uwagi? Wyślij je śmiało na adres mailowy: . Ten program tworzymy z wami i dla was, więc wszelkie spostrzeżenia i komentarze dające wzrost są bardziej niż mile widziane. 

Więcej szczegółów można znaleźć na nagraniu ze spotkania informacyjnego, które odbyło się 1 września br. - do obejrzenia tu.