Synaj.tvWydział Duszpasterstwa Młodzieży

Jak ważna jest mowa ciała? - II panel VIII edycji MSA

W dniach 15-17.12.2017 odbył się II panel Młodzieżowej Szkoły Animatora. Patronem tego panelu była błogosławiona Karolina Kózkówna. Po kolacji i napisaniu testu sprawdzającego wiedzę z poprzedniego weekendu szkoleniowego spotkaliśmy się z pierwszym gościem – panem Radosławem Łabno, który przedstawił nam podstawy państwa demokratycznego i pokazał jak można ubiegać isę o fundusze i dotacje w urzędach. W Sobotę przyjechały pani Agnieszka Poliwka-Jeż oraz pani Magda Wajda, które uczyły nas jak być idealnym mówcą. Każde ćwiczenie było ciekawsze od poprzedniego, a zadanie na koniec warsztatów – krótkie wystąpienie publiczne na podaną tezę (np. „Zima jest lepsza od lata” czy „kawa jest smaczniejsza od herbaty”) – było dla wielu z nas nielada wyzwaniem.

W niedzielę, ostatni dzień naszego drugiego panelu, świadectwo poprowadził absolwent Młodzieżowej Szkoły Animatora, członek zarządu KSM DT, Adam Sołtys. Opowiedział nam jak troszkę powątpiewał czy to na pewno jest na jego siły, jacy powinniśmy być jako dobrzy animatorzy.

Codziennie przeplatały się interesujące wykłady o zróżnicowanej tematyce – dotyczącej metod prowadzenia spotkań, psychologii grupy czy struktury Kościoła w Polsce. Panel zakończył się uroczystą Mszą, w trakcie której, poczuliśmy wspólnotę i obecność Boga między nami.

Oceniam ten panel za bardzo udany. Super ludzie, super emocje i super doświadczenia!

Gabriela Sufczyńska