Synaj.tvWydział Duszpasterstwa Młodzieży

Zapisy na 33 Saletyńskie Spotkanie Młodych

Poniżej przedstawiamy wiadomość od organizatorów tegorocznego spotkania w Dębowcu.

Miło nam poinformować, że SSM odbędzie się w tym roku i potrwa od 8 do 10 lipca. Chcemy Cię zaprosić do udziału w tegorocznym Spotkaniu. 33 Saletyńskie Spotkanie Młodych będzie odbywać się w nowej formie. Wszystkie punkty programu będziemy nadawać przez internet ze studia w Dębowcu.Takie punkty jak Eucharystia, spotkanie w grupach i uwielbienie, wspólnoty młodzieżowe będą mogły przeżywać ze swoim duszpasterzem. Pozostałe punkty jak konferencje czy spotkanie z gościem na żywo grupa będzie mogła śledzić oglądając wspólnie relację. Chcemy w ten sposób umożliwić duszpasterzom zorganizowanie trzydniowego czuwania w swojej parafii.

Oto praktyczne informacje dla organizatora grupy młodzieżowej, która spotka się w parafii.
Zapisy trwają od 1 do 30 czerwca. Żeby zarejestrować swoją grupę wystarczy wejść na stronę https://spotkania.saletyni.pl/33-ssm-2020/ i wypełnić zgłoszenie. Grupę zapisuje opiekun. Po wypełnieniu „listy uczestników” załącza plik z listą w „zgłoszeniu grupowym”. Istnieje możliwość uzupełniania listy uczestników do 30 czerwca.

Wspólnota uczestnicząca w 33 SSM powinna zadbać o:
- miejsce spotkania jak salę/kaplicę/kościół,
- dostęp do przyzwoitego łącza internetowego,
- rzutnik, ekran, laptop.

Materiały formacyjne będą przesyłane drogą elektroniczną. Będą w nich zawarte wszystkie informacje potrzebne, aby w pełni uczestniczyć w Spotkaniu. Spotkania wspólnot młodzieżowych na parafii zaczynają się o godz. 15. Eucharystia może być przeżywana o zaproponowanej przez nas godzinie, ale kiedy jest to niemożliwe, może być również zaplanowana w czasie kolacji i spotkań w grupach. Uczestnicy SSM będą dołączani do grupy na Facebooku zarezerwowanej tylko dla osób zarejestrowanych. Będąc członkiem grupy można mieć pełen dostęp do relacji i uczestniczyć w inicjatywach i niespodziankach przygotowanych w ramach Spotkań.

W tym roku nie wprowadzamy opłaty za uczestnictwo w SSM. Jest natomiast możliwość wsparcia „Dębowca” dobrowolną kwotą w zrzutce internetowej https://www.katolikwspiera.pl/odkrywcy. Proponujemy, żeby opiekun zebrał ofiarę od osób chętnych nas wspomóc i przekazał kwotę w ramach crowdfoundingu.

W razie wątpliwości czekamy na pytania.
Ks. Piotr Grudzień MS
tel. kom. 505 091 629