Synaj.tvWydział Duszpasterstwa Młodzieży

Ekipa do zadań specjalnych

Północ. Po hali niesie się pisk butów ekipy montującej nagłośnienie oraz trzaski składanych krzesełek, które musimy schować, żeby zrobić miejsce… dla was :) Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak wygląda praca wolontariusza w naszej diecezji – zapraszam na backstage.

Przygotowania do wydarzenia zaczynają się już kilkanaście tygodni wcześniej. Przemyślenie planu, grafik, całej logistyki. Co i jak zrobić, żeby przybyli goście byli nie tylko bezpieczni… ale po prostu poczuli się przyjęci. Atmosfera wspólnoty zależy od każdego i każdej z nas. Ze swojej strony staramy się zrobić wszystko, co możemy.

Zaczynamy od rozłożenia roll upów, ścianek i ulotek w miejscach, gdzie jest więcej przestrzeni, gdzie posłużą one najlepiej i trafią do odbiorców. Zajmujemy się oznaczeniami na recepcji, ale też samym powitaniem i przyjęciem uczestników. Jesteśmy w gotowości w trakcie całego spotkania. Odpowiadamy za rozdawanie jedzenia i sprzątanie po posiłku… oraz po całym wydarzeniu. Zdzieranie plakatów, oznaczeń, odczepianie banerów. Długo by wymieniać. Rzeczy wielkie, wzniosłe i widoczne oraz pozornie małe, których nie widać i przy których ubrudzisz sobie ręce.

Nasza praca to też godziny spędzone z nożyczkami na wycinaniu identyfikatorów czy innych niezbędnych papierów. To sortowanie rzeczy, które będą rozdawane lub zwyczajnie potrzebne w trakcie spotkania. Zdarza się nam też tworzyć filmiki z zabawami i animacjami, które można wykorzystać podczas spotkania w grupach.

Chciałbyś dołączyć? Wydział Duszpasterstwa Młodzieży poszukuje młodych, którzy są chętni zaangażować się w szeroko pojęty wolontariat akcyjny. Chcemy tworzyć duszpasterstwo młodzieży razem z młodzieżą. Pytać jak widzicie pewne sprawy, zaczerpnąć z waszego doświadczenia, talentów;  zaprosić do współtworzenia, organizowania i pomocy. Naszym celem jest zaangażowanie waszych głów i serc dla wspólnoty, którą stanowi Synaj - Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

Wśród wolontariuszy można znaleźć ludzi z praktycznie całej diecezji. Powód jest bardzo prosty: wolontariat to ludzie, z którymi i dla których to robisz. To zmęczenie, ale też ogromna radość. To satysfakcja z tworzenia czegoś większego niż my sami, odkrywanie i rozwijanie swoich darów i talentów.

Chcesz do nas dołączyć? Jeśli masz już min. 16 lat (lub będziesz mieć na dniach ;) ) wypełnij formularz dostępny pod https://goo.gl/forms/g1j9ZY5oCGVDEp3F3. Zapraszamy!

PS. Dla tych, którzy lubią oglądać: zapraszamy na vloga z tegorocznej Niedzieli Palmowej :D Klik!

akcyjni1

akcyjni2

akcyjni3

akcyjni4