Synaj.tvWydział Duszpasterstwa Młodzieży

Informacje szczegółowe

W szkole ostatnie poprawki, kolejki ustawiające sie przed nauczycielami, przekonane o tym, ze zasługują na wyższą ocenę, studenci po kończących się juwenaliach rozpoczynają powoli naukę przed sesją, a wszystko to jest znakiem, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami! W związku z tym nasza wyobraźnia krąży już wokół tego tematu, a w przerwach, bądź nawet i w trakcie nauki oczami wyobraźni widzimy siebie na morskiej plaży w pełnym słońcu.

My też już od dłuższego czasu żyjemy tymi chwilami i chcemy podzielić się z Wami obiecanymi informacjami! Z wielką radością pragniemy zaprezentować program akcji „W pogoni za jachtem” i zaprosić do uczestnictwa każdego z Was!

Idea wyjazdu zrodziła się przy okazji wyprawy Jachtem na Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 (www.spozz.com), o czym, mamy nadzieję, zdążyliście już usłyszeć. Naszym celem jest w pierwszej kolejności Gdynia, w której to oficjalnie pożegnamy jacht Dunajec wyruszający na pięciomiesięczny rejs. Ostatnim punktem naszej wyprawy będzie Świnoujście, w którego to porcie po raz drugi spotkamy się z naszymi dzielnymi żeglarzami oraz będziemy świadkami wymiany załogi. No, ale może zacznijmy od początku...

Podróż „W pogoni za jachtem”, której częścią możesz się stać, rozpocznie się 25 sierpnia br. wyjazdem z Tarnowa. Niech nie będą zawiedzeni Ci, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez pielgrzymki, Was również zabierzemy! Z Częstochowy, a jak! Po wieczornym wyjeździe z tego miasta kierujemy się już prosto w stronę Gdyni, gdzie kolejnego dnia oficjalnie, hucznie, wesoło i z pompą pożegnamy nasz jacht Dunajec. Będziemy w tym dniu uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej, a wieczorem przejedziemy do Gdańska, gdzie zostaniemy zakwaterowani. W kolejnym dniu wspólnie wybierzemy się do Sopotu, gdzie będziemy mieli czas na zwiedzanie, bądź odpoczynek w taki sposób, jaki lubimy najbardziej!

Obiecaliśmy, że podczas wyjazdu „W pogoni za jachtem” nie zabraknie spotkań z lokalną młodzieżą, i obietnicy dotrzymujemy. Już w czwartym dniu wyruszymy dalej, w stronę Świnoujścia, jednak przez niespełna 4 dni zabawimy u naszych przyjaciół z Koszalina. Będziemy ich gośćmi i przeżyjemy razem z nimi namiastkę ŚDM, jeżeli nie my do Panamy, no to Panama do nas, tylko ocean zamienimy na morze, ale jakie morze… nasze… Polskie, ukochane! Modlitwa na plaży, koncert ewangelizacyjny, spotkania z rodzinami, pomoc potrzebującym – to tylko niektóre punkty programu czyniące tę podróż czasem rekolekcji i bliskości z Bogiem. Po intensywnych czterech dniach ruszymy w drogę dalej, po raz drugi spotkać się z „Dunajcem”,  który opuści polskie wody i wyruszy dalej w poszukiwaniu przygód, spotkań z ludźmi i żywym Bogiem! A my, po pełnym wrażeń tygodniu w godzinach wieczornych rozpoczniemy podróż powrotną, rozmyślając o kolejnej październikowej wyprawie do Lizbony (tak będziemy gonić w październiku jacht aż do Lizbony!).

PROGRAM

DZIEŃ 1 – 25.08.2018 (sobota)

9.00/12.00 Zbiórka w Tarnowie i przejazd na Uroczystą Mszę Świętą z pielgrzymami na zakończenie PPT na Jasną Górę.                                         

DZIEŃ 2 – 26.08.2018 (niedziela)

4.00/6.00  Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma w Gdańsku

8.00          Śniadanie

Pożegnanie Jachtu „Dunajec” i udział w wydarzeniach towarzyszących.

Powrót na nocleg do Domu Pielgrzyma w Gdańsku i obiadokolacja.

DZIEŃ 3 – 27.08.2018 (poniedziałek)

Zwiedzanie Gdańska oraz przejazd do Sopotu: wypoczynek, zwiedzanie (m.in. Sopockie Molo), czas wolny.

Wieczorny przejazd do Domu Pielgrzyma w Gdańsku, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4-6 – 28-30.08.2018 (wtorek – czwartek)

Pobyt w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie.

W programie m.in.: codzienna Msza Święta, plażowanie, koncert ewangelizacyjny, spotkania z rodzinami i z miejscową młodzieżą.

DZIEŃ 7 – 31.08.2018 (piątek)

Przejazd w godzinach wieczornych do Domu Wczasów Dziecięcych w Wisełce, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8 – 01.09.2018 (sobota)

Po śniadaniu przejazd do Świnoujścia i powitanie Jachtu. Koniec pierwszego etapu rejsu oraz zmiana załogi na Jachcie. Późnym wieczorem powrót do Tarnowa.

DZIEŃ 9 – 02.09.2018 (niedziela)

Poranny przyjazd do Tarnowa.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Przedział wiekowy: 16 – 35 lat

Termin: 25 sierpnia – 2 września 2018 roku

Koszt: 850 zł

Zgłoszenia będą dokonywane online, do 15 lipca br. przez formularz zgłoszeniowy, z równoczesną wpłatą zaliczki 250 zł na konto Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży.

Formularz zgłoszeniowy


Konto do wpłat:

Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Tarnowie

ul. Legionów 30

33-100 Tarnów

82 1020 4955 0000 7202 0066 9275

W tytule przelewu należy wpisać: Imię i nazwisko, „W pogoni za jachtem”

 

Ilość miejsc ograniczona!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz do nas na lub zadzwoń – chętnie odpowiemy na pytania i zachęcimy do wyjazdu:

Ania Gromala nr tel.: (+48) 881 527 943

Ala Majda nr tel.: (+48) 505 369 179

 

J1