Spróbowałem, zwyciężyłem, bo się zorganizowałem! – Relacja z IV panelu MSA

Za nami już czwarty zjazd Młodzieżowej Szkoły Animatora, który odbył się w dniach 20-22 kwietnia 2018 roku. Tym razem głównym tematem panelu była organizacja. Organizacja życia osobistego, ale i organizacja działalności wspólnoty, której służymy. Naszym przewodnikiem w tej dziedzinie był Krzysztof Kumięga, były prezes KSM DT, aktualnie pracujący w biurze pielgrzymkowym w diecezji drohiczyńskiej.

Ważnymi zajęciami, które dużo wniosły do naszej pracy z młodymi, były te dotyczące kryzysów w grupie i form ich rozwiązania, prowadzone przez panią Agnieszkę Poliwkę-Jeż. Zobaczyliśmy, że kryzysy i problemy pojawiają się w każdej wspólnocie i zawsze jest jakieś wyjście, jakiś sposób na rozwiązanie konfliktu.

Ogromnym zaszczytem były dla nas odwiedziny Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza, który uwrażliwił nas na to, jaką rolę pełnimy jako animatorzy w naszych parafiach, zwłaszcza w kontekście rozpoczętego V synodu w naszej diecezji.

Wyjechaliśmy pełni zapału do pracy i wyposażeni w nowe narzędzia do pracy z naszymi grupami parafialnymi. Kolejny panel już w czerwcu!

Gabriela Woźniak