Rekolekcje Królestwa – III panel MSA 2017/18

W dniach 09-11 lutego odbył się kolejny, już 3 panel MSA. To spotkanie było zupełnie inne, był to Panel Rekolekcyjny, który w dużym stopniu odmienił życie niejednego z uczestników. Działo się wiele wspaniałych rzeczy. Pogłębiliśmy relację zarówno z Bogiem jak i z drugim człowiekiem. Był czas na modlitwę, rozmowę, naukę, pracę w grupach oraz na osobiste spotkanie z Bogiem podczas adoracji, uwielbienia oraz w sakramencie pokuty.

Tematem przewodnim Rekolekcji była osoba króla Dawida. „Kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym” (Ps 118,22). Możemy porównać te słowa z życiem Dawida, który jako najmłodsze dziecko został odrzucony przez najbliższych, a Jezus wybrał właśnie jego na swego pomazańca. Podobnie jest z każdym z nas. Nie ważne jest, jak wygląda nasze życie, jak traktują nas inni. Dla Boga jesteśmy ukochanymi dziećmi- przyjaciółmi.

Gośćmi zjazdu byli animatorzy programu „Młodzi na Progu” oraz Ksiądz Adam Koppel, lecz najważniejszym był sam Bóg, który zagościł w naszych sercach. Usłyszęliśmy wiele poruszających świadectw, ile Pan działał w ich życiu. Z niektórymi historiami mogliśmy się utożsamić i odzyskać nadzieję, że z pomocą PRZYJACIELA nawet z najbardziej beznadziejnej sytuacji jest jakieś wyjście. Gdy wszystko w życiu się wali, to dlatego, że Bóg ma dla nas inny plan i zbuduje w tym miejscu coś nowego- lepszego dla nas.

W czasie podsumowania ks. Adam wypowiedział słowa, które bardzo utkwiły mi w pamięci: „Ten kto zamyka się na innych, nigdy nie zobaczy jaki piękny jest naprawdę...”. Droga do poznania samego siebie nie może być samotna, potrzebujemy drugiej osoby.

Rekolekcje zakończyliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, które zostawią trwałe owoce.

Klaudia

Link do zdjęć na stronie Gościa Tarnowskiego: https://tarnow.gosc.pl/gal/spis/4505050.Mlodziezowa-Szkola-Animatora-Trzeci-panel