W ramach programu „Młodzi na progu” realizowane są trzydniowe rekolekcje, których celem jest przybliżenie osoby Jezusa.

Rekolekcje Spotkania

Pierwszym krokiem do przyjaźni jest spotkanie - dlatego powstały Rekolekcje Spotkania, w czasie których poznajemy osoby, które w pewnym momencie swojego życia zaprzyjaźniły się z Jezusem, a dzięki ich historii uczestnik sam ma okazję do zbudowania relacji z Nim. Rekolekcje Spotkania są pierwszym etapem, do którego zapraszamy każdego, kto przygotowuje się do bierzmowania i/lub ma w sobie pragnienie poznania Jezusa. Rekolekcje Spotkania są integralną częścią programu Młodzi na Progu.
Może wziąć w nich udział każdy, kto ukończył 14 lat, za zgodą rodziców i duszpasterza lub katechety.

Rekolekcje Środowiska

Zapraszamy do przeżycia Rekolekcji Środowiska jeśli - masz za sobą pierwsze spotkanie z Bogiem, przeżyłeś czas pięknej modlitwy, doświadczyłeś spotkania. Pragniesz więcej? Nie będziemy mówić o tym, jak chronić przyrodę :) ale zobaczymy, czy Bóg chce być obecny w miejscach, w których jesteś na co dzień - w domu, w szkole, w kościeloe czy w Twoich relacjach i emocjach. Spojrzymy na to, jak wygląda Jego zaangażowanie w Twoją codzienność oraz na to, do czego i w jaki sposób On chce Cię dziś zaprosić!

Aby wziąć w nich udział, powinieneś:

• być uczestnikiem Rekolekcji Spotkania i/lub;
  • być we wspólnocie przy parafii.

Rekolekcje Królestwa

Jeśli pragniesz zmierzyć się ze swoimi trudnościami i poznać, jaką postawę wobec nich ma Bóg, Rekolekcje Królestwa są dla Ciebie! Może często wydaje Ci się, że sobie nie poradzisz. Może czujesz, że zwycięstwo zdecydowanie nie leży po Twojej stronie. Może uważasz, że nie warto walczyć, bo nie masz szans na wygraną. Może doświadczasz w swojej codzienności trudności, któe - jak przeciwnik Dawida - są kilkakrotnie większe i bardziej uzbrojone od Ciebie. Jeśli marzysz o tym, aby z taką samą pewnością, z jaką powiedział to bohater naszych rekolekcji, powtórzyć to za nim: "Pokonam Cię!" w odpowiedzi na to, co dziś wydaje Ci się zbyt trudne - zapraszamy na weekend, kiedy chcemy praktykować sposób, który pomoże Ci odnieść zwycięstwo!

Aby móc pojechać z nami, wskazane jest, abyś wcześniej:

• był uczestnikiem Rekolekcji Środowiska i/lub;
  • był we wspólnocie przy parafii.

Rekolekcje Samarytanin

Nasz Bóg nie jest zwolennikiem bólu, choroby i cierpienia, ale jest Tym, który chce uzdrawiać wszystko to, co z jakiegokolwiek powodu potrzebuje uzdrowienia. Nie odwraca się, mówiąc, że to, co w Twoim życiu jest trudne, nie jest dla Niego ważne, ale pragnie zaprosić Ciędo tych wspomnień, relacji czy zdarzeń, które są bądź były dla Ciebie raniące i pomóc Ci zwyciężyć.
W czasie tego weekendu przemierzymy drogę z Jerozolimy do Jerycha, któa będzie równocześnie drogą w głąb Twojej przeszłości, i tych miejsc, do których tylko Bóg ma prawo dzisiaj wejść.

Zapraszamy Cię na Rekolekcje Samarytanin jeśli:

• byłeś uczestnikiem Rekolekcji Środowiska i Rekolekcji Królestwa;
  • formujesz się we wspólnocie.