Kalendarium czyli co, kiedy i gdzie?

SZKŁA Okręgowe Warsztaty dla animatorów i księży

SZKŁA – Okręgowe Warsztaty dla księży i animatorów

DLACZEGO WARSZTATY?
Misją Warsztatów Okręgowych jest zapalenie młodych animatorów wspólnot młodzieżowych do zaangażowania się w duszpasterstwo parafialne poprzez bycie odpowiedzialnym i autentycznym liderem.
Warsztaty są przestrzenią do budowania relacji między Animatorami oraz Duszpasterzami w Okręgach. Inspirują uczestników do poczucia sprawczości w Kościele i odpowiedzialności za wspólnotę.

CO CHCEMY OSIĄGNĄĆ?
Budowanie w uczestnikach większego zaangażowania w duszpasterstwo parafialne.
Wypracowanie  przez uczestników i wdrożenie w swoim środowisku, konkretnych strategii działania, które mają doprowadzić do bycia autentycznym i odpowiedzialnym liderem wspólnoty parafialnej.

JAK CHCEMY TO OSIĄGNĄĆ?
Warsztaty są prowadzone metodą Design Thinking, która jest narzędziem do rozwiązywania “wicked problems” – zawiłych zagadnień, które nie mają jednego oczywistego rozwiązania czy sztywnych ram. W małych grupach warsztatowych, uczestnicy przechodzą 5 etapów, w których definiują problemy i potrzeby w obszarze liderowania oraz wypracowują konkretne sposoby na ich rozwiązanie.

Słowem, które będzie prowadzić nas przez ten czas jest 2 Kor 8,10-15:

Tak więc udzielam wam rady, a to przyniesie pożytek wam, którzy zaczęliście już ubiegłego roku nie tylko chcieć, lecz i działaćDoprowadźcie teraz to dzieło do końca, aby czynne podzielenie się tym, co macie, potwierdzało waszą chętną gotowość. A gotowość uznaje się nie według tego, czego się nie ma, lecz według tego, co się ma. Nie o to bowiem idzie, żeby innym sprawiać ulgę, a sobie utrapienie, lecz żeby była równość. Teraz więc niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom, aby ich bogactwo było wam pomocą w waszych niedostatkach i aby nastała równość według tego, co jest napisane: Nie miał za wiele ten, kto miał dużo. Nie miał za mało ten, kto miał niewiele.

Zapisz się już teraz!
Polska wersja hymnu Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie