joomla 1.5 templates

exemple cv

 
Maturzyści na Jasnej Górze
Wpisany przez Marta Wideł   
Sobota, 18 Kwiecień 2009 10:32

Ponad 3 tysiące maturzystów z diecezji tarnowskiej modliło się w Częstochowie. Młodzi, którzy już za kilkanaście dni będą zdawać egzamin dojrzałości, uczestniczyli razem ze swoimi katechetami i nauczycielami w XX Pielgrzymce Młodzieży Maturalnej Diecezji Tarnowskiej na Jasną Górę. Jak mówią, wierzą, że modlitwa im pomoże...

posłuchaj  (z tarnowskimi maturzystami rozmawiała Marta Tyka)

W homilii bp ordynariusz Wiktor Skworc dodawał młodym nadziei i prosił, aby troszczyli się o życie duchowe. Bp mówił jak ważna jest modlitwa, prosił, by młodzi uczestniczyli w niedziele i święta we Mszach św. i przystępowali do sakramentu pokuty i pojednania. Szczególnie apelował o modlitwę za rówieśników, którzy przeżywają trudne chwile.

"Przeżywając dramaty rodzinne, doświadczając pustki po złych wyborach, wielu z nich ucieka w świat zachowań niebezpiecznych i agresywnych, w uzależnienie od narkotyków i alkoholu oraz w wiele innych form młodzieżowego skrępowania. Troszcząc się o własne życie duchowe, będziecie w stanie przyjść z pomocą zagubionym rówieśnikom. Oni potrzebują Waszego entuzjastycznego i radosnego świadectwa, że Bóg pamięta o każdym człowieku, ponieważ Go bezgranicznie i bezwarunkowo kocha".