Maturzyści u Matki - Pani Jasnogórskiej
Wpisany przez ks. Marcin Baran
Poniedziałek, 19 Wrzesień 2016 20:02

21Tradycyjnie już, w trzeci piątek września, ponad tysiąc Maturzystów Diecezji Tarnowskiej - u progu egzaminu dojrzałości i kolejnych życiowych decyzji - zgromadziło się w duchowej stolicy naszej Ojczyzny - na Jasnej Górze - by wspólnie wraz ze swymi Opiekunami i Duszpasterzami modlić się o natchnienia i otwartość na Ducha Świętego - wzorem Maryi - Matki i Królowej.

Wspólne spotkanie rozpoczęło się w auli im. O. Kordeckiego, które poprowadził Ks. Paweł Górski - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży.

FOTOGALERIA

Następnie historię Cudownego Obrazu oraz Jasnogórskiego Sanktuarium zaprezentowała S. Faustyna, dając równocześnie osobiste świadectwo żywej wiary w moc wstawiennictwa Czarnej Madonny.

Później głos zabrali animatorzy Światowych Dni Młodzieży z okręgu limanowskiego: Alicja Majda i Michał Tokarczyk, którzy wspominając duchowe i logistyczne przygotowania do Tygodnia Misyjnego oraz spotkania z Papieżem Franciszkiem, uświadomili wszystkim, że ŚDM są dopiero pierwszym etapem i motorem na drodze ciągłego ewangelizowania i niezwykłej przygody z Chrystusem.

O godz. 12.00 – w kaplicy Cudownego Obrazu - Eucharystii przewodniczył Ks. Bp Stanisław Salaterski, który m.in. mówił: W życiu, w dojściu do matury musimy mieć poczucie na co nas stać – własnych możliwości. Musimy mieć świadomość, że dookoła nas jest wielu dobrych ludzi i jest Pan Bóg, który nad wszystkim czuwa. Potrzeba Pana Boga widoczna jest w talentach, które nam dał, w Jego miłosierdziu i opiece Matki Bożej. Pielgrzymka, matura miną, jeśli zachowamy w sobie świadomość ciągłego wzrastania w samoświadomości, dyspozycyjności w otwarciu na Pana Boga – nie zawiedziemy nikogo.

Ostatnim punktem Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów była Droga Męki Chrystusa, wraz z kopią krzyża Światowych Dni Młodzieży, który wraz z Ks. Biskupem ponieśli młodzi na jasnogórskie wały.