Synaj - Diecezjalne Dziękczynienie za ŚDM - u Bł. Karoliny - Kózkówny - Patronki Młodzieży
Wpisany przez ks. Marcin Baran

zabawa"Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 minęły, można je dziś wspominać przeglądając zdjęcia, filmy. Ale czy o to chodziło podczas pamiętnych spotkań z papieżem Franciszkiem na Błoniach i w Brzegach? Z pewnością nie! Warto czynić wszystko, żeby tamto doświadczenie trwało, przekształcało nas w ludzi miłosierdzia, aktywnie zaangażowanych w życie Kościoła".

Niech te słowa Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego, który przewodniczył dziękczynnej Eucharystii, będą dla nas wszystkich zadaniem, z którego kiedyś, każdy z nas zda sprawę przed Bogiem.

Nie możemy zmarnować daru Światowych Dni Młodzieży. Jesteśmy bowiem odpowiedzialni nie tylko za przyszłość i wiarę kolejnych pokoleń, ale i za teraźniejszość. Bowiem tu i teraz żyjemy.

Bóg wzywa Ciebie i mnie do świadczenia miłosierdzia, do zaangażowania w Kościół, którym jesteśmy! Nie lękajmy się! Starczy nam bowiem Jego łaski :-)

Zejdź więc z wygodnej kanapy i włóż wyczynowe buty. To nie tylko zachęta, ale moje i Twoje zadanie! Zacznij naprawdę - ŻYĆ!

WIDEO I FOTORELACJE (OGLĄDNIJ, ABY DZIAŁAĆ):

Wideorelacja NOWOŚĆ!!! (IMAV)

Wideorelacja (Synaj)

Ogień na Synaju - Miasteczko Modlitewne (Gość Niedzielny)

Zawiązanie wspólnoty i Droga Krzyżowa Szlakiem Męczeństwa Bł. Karolin (Synaj)

Przygotowanie do Eucharystii i Msza Święta przy Sanktuarium Bł. Karoliny (Synaj)

Eucharystia w Zabawie (Gość Niedzielny)

Koncert Arkadio (Synaj)

Dziękczynienie za ŚDM i Uwielbienie (Synaj)