Koncert Uwielbienia w Zakliczynie
Wpisany przez ks. Paweł Górski
Czwartek, 26 Maj 2016 17:01
zakliczynW Uroczystość Bożego Ciała, 26 maja na rynku w Zakliczynie odbędzie się Diecezjalny Koncert Uwielbienia. Rozpocznie się on o godzinie 18.00.
Tytuł koncertu ,,Bóg bogaty w miłosierdzie" nawiązuje do obchodów Roku Jubileuszowego oraz 1050-lecia Chrztu Polski, a jednocześnie stanowi przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
Podczas koncertu wystąpią zespoły grające muzykę religijną, kapłan będzie prowadził modlitwę uwielbienia, a całość zakończy się Apelem Jasnogórskim i uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
Organizatorami koncertu są: Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zakliczynie, Zakliczyńskie Centrum Kultury, Proboszcz Parafii pw. Św. Idziego Opata w Zakliczynie ks. Paweł Mikulski, Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie o. Tomasz Kobierski oraz wspólnoty działające przy obu parafiach.