W GÓRACH JEST BLIŻEJ DO BOGA - KSM zaprasza na maj i lipiec
Wpisany przez ks. Paweł Górski
Środa, 11 Maj 2016 11:09

KSM Wielu z Was przetarło już sporo górskich szlaków i rozpoczęło sezon zdobywania kolejnych szczytów. I bardzo dobrze, bo jak każdy wie, „W GÓRACH JEST BLIŻEJ DO BOGA"... Więc w tym roku mamy dla wszystkich dwie propozycje wspólnego przemierzania górskich szlaków:

Góry w Maju
Jak co roku, chcemy Was zaprosić na XXI Rajd im. Ks. Walentego Gadowskiego w Beskidzie Sądeckim, który odbędzie się w dniach 20-22.05 br. Tegoroczny Rajd jest całkowicie otwarty, więc zapraszamy wszystkich młodych z naszej diecezji (nie jest wymagana przynależność do KSM) do wspólnego wędrowania.
Baza rajdu będzie zlokalizowana tak samo jak rok temu – w Piwnicznej Zdrój (Pensjonat „Beskid" http://www.beskid.pl/).
Zgłoszenia należy kierować do biura KSM DT do dnia 13 maja 2016 r. (włącznie).
Koszt uczestnictwa to 35 zł od osoby (25 zł gdy oddział ma uregulowane składki).
Włączmy się w tę inicjatywę, by poprzez uroki Beskidu Sądeckiego napełniać się Bożym Duchem Przyrody, a także by rozpowszechniać i promować zdrowy styl życia. Jeśli ktoś nie zgromadzi 10 osób do drużyny, to zachęcamy, aby łączyć siły i wspólnie z inną parafią przemierzać szlaki naszego Beskidu.
Więcej informacji, regulamin Rajdu, kapownik, karty uczestnictwa, pytania do konkursu dostępne są na www.ksm.diecezja.tarnow.pl w zakładce – KSM AKTYWNIE >> RAJD KSM DT oraz Biurze KSM DT.
Góry w lipcu
Przygotowania do ŚDM dobiegają końca. My natomiast chcemy Was zaprosić razem z Waszymi gośćmi z całego świata na Międzynarodowe Złazisko w Beskidzie Sądeckim!!
Nasze spotkanie odbędzie się w trakcie trwania Światowych Dni Młodzieży – w Tygodniu Misyjnym. Jako że jest to inicjatywa dla wszystkich, zapraszamy wszystkie parafie, a nawet całe dekanaty.
Skoro nasza diecezja ma nazwę SYNAJ, to chcemy pokazać pielgrzymom piękno gór polskich, położonych na terenie naszej diecezji, a przez to piękna samego Boga. Beskid Sądecki jest również ściśle związany ze świętym Papieżem-Polakiem Janem Pawłem II. Jak wszyscy wiemy, uwielbiał on górskie wyprawy, także w naszych okolicach, więc wszystkie szlaki są wytyczone jego śladami.
Więcej informacji można znaleźć tutaj (ŚDM), a także w Centrum Wolontariatu ŚDM (Pl. Katedralny 1/1, Tarnów).
Prosimy o szybką decyzję (najpóźniej do 11 maja), gdyż obowiązuje limit miejsc (15 parafii). Do zobaczenia na górskich szlakach!