Wejście do Ziemi Obiecanej – V Synaj 19 – 20 marca - UWAGI PRAKTYCZNE!!!!
Wpisany przez ks. Paweł Górski
Środa, 24 Luty 2016 13:34
Syna w Tarnowie - banerPrzed nami piąte Diecezjalne Spotkanie Młodzieży mające nas przygotować do dobrego i owocnego przeżycia ŚDM. Tym razem pragniemy, aby cała diecezja włączyła się i współtworzyła to wydarzenie!
Synaj V będzie składał się z dwóch etapów.

Pierwszy odbędzie się w 11 Okręgach Duszpasterstwa Młodzieży (sobota), a druga część będzie tradycyjnie miała miejsce w Tarnowie (niedziela). Zapraszamy Was wszystkich do aktywnego włączenia się w organizację V Synaju, zwłaszcza pierwszego etapu, który odbędzie się w naszych Okręgach.

Dołóżmy wszelkich starań, aby z każdej parafii danego Okręgu młodzież zaangażowała się w przygotowanie sobotniego spotkania i wzięła w nim udział. To jedna z ostatnich okazji, abyśmy w kontekście ŚDM zaktywizowali nasze parafie! Chcielibyśmy, aby w sobotę 19 marca we wszystkich okręgach młodzi ludzie realizując wspólny program Synaju przygotowali się do przeżycia radości Niedzieli Palmowej i już wtedy doświadczyli wspólnoty, która jeszcze pełniej objawi się następnego dnia w wymiarze diecezjalnym.

W Niedzielę Palmową zaś tradycyjnie chcemy zamanifestować naszą przynależność do Chrystusa. Chcemy zgromadzić się w Tarnowie, wokół Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, który jest widzialnym znakiem jedności Kościoła. Będzie to także okazja do wyrażenia osobistej radości z faktu, że przychodzi Pan, który otwiera na oścież bramy Ziemi Obiecanej, czego pamiątkę będziemy przeżywać w czasie Triduum Paschalnego. Niech zachętą dla nas będzie postawa „Hebrajskich Pacholąt" witających Jezusa wkraczającego na Syjon, aby dokonać dzieła odkupienia świata.

Przyjedźmy więc licznie do Tarnowa i stańmy wspólnie u progu Wielkiego Tygodnia (jak tego pragnął św. Jan Paweł II), jako młody Kościół Tarnowski, aby wyznać, że Jezus jest naszym Panem.

Szczegółowy program zobacz na plakacie!!!

ŚPIEWNIK

UWAGI ORGANIZACYJNE
1. Autokary.
Nasze spotkanie w ramach Niedzieli Palmowej rozpoczniemy na Rynku tarnowskim zawiązaniem wspólnoty o godzinie 10.00. W związku z tym prosimy grupy zorganizowane, aby przyjazd zaplanowały najpóźniej na godz. 9.30.
Prosimy, aby autokary podjechały na ul. Bernardyńską, skąd po pozostawieniu młodzieży odjeżdżają na parking przy kościele bł. Karoliny w Tarnowie, Pl. Jana Pawła II 1. Młodzież „wielkimi schodami" udaje się na Rynek.
2. Recepcja:
Zgłoszenie grup oraz odbiór materiałów i gadżetów z okazji Niedzieli Palmowej będzie miało miejsce na Rynku tarnowskim w godz. 8:30-10.00.
Zgłoszenia można również dokonać drogą mailową w sekretariacie Wydziału:

Gotowe materiały dla danej grupy będą dostępne w Niedzielę Palmową w recepcji.

Bardzo prosimy aby odpowiadając na zaproszenie pp. Franciszka do konkretnego praktykowania uczynków miłosiernych, w czasie sobotniego spotkania w Okręgach, pobrać „Deklarację Praktykowania Uczynku Miłosierdzia" i z wypełnionym formularzem przyjechać w niedzielę. W czasie przejścia przez Bramę Miłosierdzia uroczyście złożymy nasze postawienia. Będzie oczywiście możliwość wypełnienia takiej deklaracji w niedzielę pod warunkiem posiadania osobistego długopisu :)