L4 – chorzy włączyli się w Światowe Dni Młodzieży - relacja
Wpisany przez ks. Paweł Górski
Czwartek, 10 Grudzień 2015 15:56
L4W ramach akcji duchowych przygotowań do ŚDM L4 – chorzy dla ŚDM młodzieży z RCS z Dębicy przyjęła inicjatywę zaproszenia chorych i cierpiących z dębickiego Domu Pomocy Społecznej im. Św. Ojca Pio do modlitewnego wsparcia młodzieży w ramach Krucjaty Modlitwy „GOTOWI na ŚDM!".

Spotkanie odbyło się w niedzielę 6 grudnia br. - młodzież z Ruchu Czystych Serc wraz s. M. Karolianą Buksa przygotowali i poprowadzili oprawę liturgiczną Mszy św., którą sprawował kapelan PDS-u ks. Paweł Szewczyk. Po Mszy św. młodzi przybliżyli inicjatywę nadchodzących ŚDM, wyjaśniła symbolikę oraz zaprosili chorych i cierpiących do włączenia się w KRUCJATĘ MODLITWY.

Przed nami wielkie święto wiary – mówiła Monika i niepowtarzalna szansa, by podzielić się pięknem skarbów polskiej religijności, a z drugiej dać się pociągnąć sile młodości i odnowić w sobie żywe doświadczenie relacji z Jezusem.
„Dziś prosimy was o modlitwę za Światowe Dni Młodzieży. Prosimy dlatego, że wierzymy w moc waszej modlitwy popartej również cierpieniem. Wy jesteście najbliżej Pana Jezusa Dlatego liczymy na was i prosimy o włączenie się w Krucjatę Modlitwy. Poczujmy siłę wspólnej modlitwy!" – powiedział Krzysztof.
Na czym polega ta krucjata modlitwy – podzieliła się Katarzyna m.in. powiedziała „Wierzymy, że najlepszym sposobem na przygotowanie się do ŚDM jest modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia i polecanie podejmowanych działań i wszystkich którzy będą brali udział Bożemu Miłosierdziu. Ksiądz Kapelan wyraził zgodę, że w tej intencji w każdy piątek będzie tu razem z Wami odmawiał Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji ŚDM. Wiemy że w tej kaplicy codziennie się modlicie dlatego zostawiamy wam modlitwę do codziennego odmawiania za ŚDM. Znakiem włączenia się do Krucjaty Modlitwy jest Krzyż za znaczkiem SDM i obraz bł. Karoliny jako Patronki w duchowym przygotowaniu do tego wydarzenia w Krakowie".
Po wprowadzeniu wszyscy obecni na Eucharystii już jako członkowie Krucjaty odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę chorych za ŚDM. Spotkanie odbyło się w atmosferze wielkiej radości, chorzy chętnie podawali swoje imiona, które zostały zapisane na plakacie Krucjaty. W Krucjatę włączyło się 65 mieszkańców DPS, 4 opiekunów i kapelan Ks. Paweł Szewczyk. Wspólnym zdjęciem zakończyło się niedzielne spotkanie z zaproszeniem na kolejne spotkania modlitewne razem z mieszkańcami DPS.
Obfitą galerię z tej i pozostałych wizyt w ramach projektu „L4 – Chorzy dla ŚDM" możecie obejrzeć TUTAJ