„Życie znaczy więcej …” - PDM 2009
Wtorek, 09 Czerwiec 2009 22:20

„Być albo nie być ? – oto jest pytanie”, które stawiają filozofowie.
Bóg mówi, że to On jest Panem życia i śmierci.
A ludzie krzyczą „wszystko mi wolno”

W tym roku Kościół przypomina nasze podstawowe ludzkie zadanie wołając: „Otoczmy troską życie” – na każdym etapie: przed narodzeniem, w dzieciństwie, w młodości, w pełni życia  i w starości.

Wakacje to czas kiedy razem z innymi chcemy „życie garściami brać” bo jesteśmy młodzi.

Papieskie Dni Młodych to okazja by spotkać się z rówieśnikami i zastanowić jak Jezus patrzy na nasze życiowe pomysły gdy mówi: „ŻYCIE ZNACZY WIĘCEJ …”

W klimacie Ołtarza Papieskiego na zakończenie Roku Świętego Pawła Apostoła skorzystamy także z podpowiedzi Sługi Bożego Jana Pawła II, który potrafił zawsze cieszyć się swoim życiem i życiem każdego człowieka.

Kilka dni w radosnym gronie na początku wakacji to wspaniała okazja by umocnić Twój zachwyt nad pięknem życia. Będzie czas osobistej modlitwy adoracyjnej, czas wspólnej liturgii, będą koncerty, rozmowy, dyskusje, tańce, spotkania, film, wycieczka w góry i … wiele innych elementów radosnego życia.

Nie codzienną atmosferę wakacyjną podkreślają turystyczne warunki jakie mamy na PDM-ie – namioty, ołtarz polowy, kuchnia polowa, dużo słońca i miliony gwiazd nad głowami.

Zapraszam wiec w środę 24.06.2009, aby postawić swój namiot tam gdzie ślady Sługi Bożego Jana Pawła II prowadzą nas na szlaki górskich wycieczek i życiowej wspinaczki.

Ks. Tadeusz Sajdak