joomla 1.5 templates

exemple cv

 
VII Świętojańskie Dni Młodych
Wpisany przez Marta Wideł   
Wtorek, 09 Czerwiec 2009 21:55


 Już po raz siódmy w Łącku odbędą się Świętojańskie Dni Młodych. Jest to cykliczna religijno – kulturalna impreza, na stałe już wpisana w krajobraz ziem kwitnących jabłoni. Odbywa się zawsze w ostatni weekend przed zakończenie roku szkolnego. Jest swego rodzaju podsumowaniem całorocznej działalności Dekanalnego Duszpasterstwa Młodzieży. W tym roku, kiedy w szczególny sposób mamy otaczać troską życie w różnych jego wymiarach, również podczas tej imprezy będziemy się koncentrować wokół hasła „Życie jest cudem”.

 Program więc będzie wyglądał następująco:

- Całą imprezę rozpoczniemy wspólną modlitwą, w której szczególny klimat wprowadzi nas Zespół B.J.T., a będzie to Rock’owa Droga Krzyżowa z B.J.T. czyli 14 stacji człowieka. Jest to rozważanie dźwiękiem i słowem o Celowości, Sensowności, Wartości, Codzienności a nade wszystko MIŁOŚCI ŻYCIA. Według pierwotnego pomysłu miała to być dość mocna oprawa muzyczna skierowana głównie do młodzieży. Jednak z czasem granie zmieniło swój klimat na bardziej akustyczny, nastrojowy, refleksyjny i znajduje odbiorców w każdym wieku, a zespół postanowił pozostać czy pierwotnej już rozpoznawalnej nazwie „Rock’owa”. Na Rockową Drogę krzyżową składają się utwory muzyczne (vokal; gitara: akustyczna, elektryczna, basowa; fletnia Pana; conga; przeszkadzajki; puzon;) głównie autorstwa zespołu oraz rozważania.

- Jak co roku udamy się pieszo, w „marszu życia” do oddalonej ok. 7 km kaplicy w Szczereżu, Tam o godz. 24.00 będzie sprawowana Eucharystia, tzw. „pasterka świętojańska”, a po niej czuwanie aż do „wschodu słońca z Jezusem”. Tę część poprowadzi Zespół „50 Róż”, który powstał w 2008 roku. Wpisuje się on w nurt współczesnej muzyki chrześcijańskiej. Cel zespołu to ewangelizacja przez muzykę, słowo, radość i modlitwę. Zespół tworzą uczniowie szkół średnich i studenci pochodzący z różnych parafii (Ciężkowice, Wojnicz, Podegrodzie, Tarnów, Mościce). Zespołem opiekuje się Ks. Piotr Osiński. Zespół występował: na Dniach Papczyńskiego w Podegrodziu, na Festiwalu “O Bogu granie przy św. Florianie” w Ciężkowicach, na koncercie charytatywnym na rzecz pomocy misjom kapucyńskim w Afryce „Zapal światło tam, gdzie go nie ma” w Brzesku. Obecnie zespół kończy nagrywać swoją pierwszą płytę. Skąd nazwa 50 Róż? Odpowiedź jest prosta: jedna cząstka Różańca! A każda róża dla Maryi.

- Sobota jest dniem zmagań sportowych. Zapraszamy drużyny chłopców do turnieju piłki nożnej i koszykowej na boisku w Jazowsku, dziewczęta do turnieju piłki siatkowej na hali w Zagorzenie, zaś wszystkich chętnych na turniej szachowy i strzelnice sportową.

O godz.. 15.00 odbędzie się tradycyjny mecz Księża tym razem kontra Nauczyciele na stadionie „Zyndram” w Łącku.

- Wieczorem (19.30) z koncertem wystąpi Magda Anioł z zespołem. Na jej stronie internetowej można znaleźć takie słowa: „Na scenie chrześcijańskiej znaleźliśmy swoje miejsce. Jest wiele miłych chwil, wydarzeń, sukcesów. Ale nie warto za bardzo biegać za popularnością. Jest to miłe i zajmujące, ale w gruncie rzeczy próżne. Chodzi o to, byśmy byli chrześcijańską kapelą nie tylko z nazwy. A o to najtrudniej. Chcemy być narzędziami w rękach Najgenialniejszego Artysty. I z taką świadomością chcemy stawać na scenie. Nie chcemy udawać bohaterów, bo nimi nie jesteśmy. Staramy się po prostu robić swoje. Tak jak potrafimy. O owocach decyduje Kto inny. Człowiek sieje. Bóg daje wzrost”.

Po koncercie Magdy Anioł zapraszamy na Zabawę K2 , którą poprowadzi Wodzirej 44.

- W niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. połączona z intronizacją Figury Matki Bożej Ludźmierskiej na Patronkę i Królową Górali Łąckich. Liturgii będzie przewodniczył ks. Prałat Tadeusz Juchas, kustosz ludźmierskiego sanktuarium a oprawę liturgiczną przygotuje Związek Podhalan, oddział Łącko we współpracy z regionalnymi kapelami i orkiestrami.

- Od godz. 14.00 na scenie plenerowej odbywać się będzie finał VII Świętojańskich Dni Młodych. Gwiazdą tej części będzie Zespół PECTUS. Chyba nikomu tej grupy nie trzeba przedstawiać. W jednym z wywiadów pt „Życie na walizkach zmienia punkt widzenia”, z marca tego roku lider zespołu PECTUS na pytanie „Czy nie boisz się, że sława namiesza wam w głowach?” odpowiedział: „W strukturze zespołu wypracowaliśmy i ciągle to robimy, wewnętrzny dystans do tego, co robimy. Dystans do samych siebie, do naszej pasji i do tego, co robimy. Ciągłe podróże w busie, pobyty w hotelach, ciągle życie na wygnaniu, na walizkach, trochę zmieniają punkt widzenia, ale poczucie humoru pozwala trzymać równowagę.

- Kolejnym gościem na naszej plenerowej scenie obok kościoła parafialnego będzie Zespół "Bethesda", który powstał w roku 1991, z inicjatywy ks. Stanisława Wojdaka, ówczesnego i obecnego ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie a potem misjonarza w Republice Centralnej Afryki. Nazwa Bethesda została zaczerpnięta z Biblii (zob. J 5, 2). Słowo to w języku hebrajskim oznacza "dom miłosierdzia". „Chcemy, aby z tej nazwy wypływał nasz sposób bycia i funkcjonowania - mówi jeden z kleryków - zawołanie zespołu, które brzmi "Jezu ufam Tobie i gram dla Ciebie", organizuje całą naszą działalność. Tym, co nas jednoczy jest codzienna modlitwa. Modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencjach zespołu oraz tych wszystkich, z którymi się spotykamy”.

- Warsztaty tańca oraz pokazy choreografii z wykorzystaniem efektów ognia przedstawi Teatr Dzieci Ognia ze Szczepanowa. Fascynacje tańcem, ruchem, sceną i ogniem przeplatają się ze sobą, tworząc zapierające dech w piersi widowiska, które nie da się porównać z niczym innym.

Impresariat Artystyczny „Inspiracja” z Krakowa pokaże nam na scenie spektakl profilaktyczny dla całych rodzin pod tytułem: „Odzyskana kolekcja”.

- Kolejny Zespół, który zagra podczas VII Świętojańskich Dni Młodych powstał z inicjatywy Jacka Szeligi - ojca Gosi i Danusi, który zjawił się u Łukasza z pomysłem na "SIKLAWĘ". Od tej pory rodzinne muzykowanie Szeligów opuściło mury ich domu.

Praca nad materiałem muzycznym trwała ponad pół roku i zaowocowała nagraniem 12 utworów na debiutancką płytę "Nase małe śpiywanie". Charakterystyczne brzmienie zespołu jest wynikiem aktywnej współpracy wszystkich członków zespołu pod bacowskim okiem Jacka Szeligi! Liczymy na wspaniała zabawę taneczną w rytm ich muzyki!

- Pragniemy także dać okazję do występów naszych młodych twórców zrzeszonych w zespołach regionalnych oraz śpiewających indywidualnie.

Całość przeplatana będzie zabawami i konkursami. Jak każdego roku będą także rozprowadzane cegiełki na działalność Wolontariatu Św. Ojca Pio związaną z pomocą niepełnosprawnym, chorym, samotnym i potrzebującym. Szczególnym celem tej akcji będzie pomoc w zorganizowaniu wakacyjnych oaz dla niepełnosprawnych i ich opiekunów. Będzie także możliwość wsparcia Fundacji Stypendialnej „Dzieło Św. Kingi”, która poprzez stypendia pomaga studentom z ubogich i wielodzietnych rodzin a zarazem będących absolwentami Zespołu Szkół św. Kingi w Łącku. Klasy gastronomiczne naszej łąckiej szkoły pod okiem nauczycieli zawodu będą obsługiwać stoiska z „kiełbaskami świętojańskimi” i góralskim bigosem. Wydział Promocji Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu zorganizuje pokazy pierwszej pomocy i bezpłatnie będzie prowadził pomiary ciśnienia tętniczego.

Jak co roku tak i w obecnej edycji Świętojańskich Dni Młodych będzie wiele cennych nagród do wygrania. główna nagroda to wyjazd na tygodniowy, wakacyjny pobyt w TAIZÉ we Francji. Cała impreza jest także jednym z punktów realizowanego małopolskiego projektu pt. „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, który został opatrzony przez wolontariuszy tytułem: „Jabłko z sercem”.

Wierzymy mocno, że modlitwa, refleksja, kultura, muzyka, śpiew, sport i zabawa pomogą nam wychwalać Boga ZA NASZE ŻYCIE KTÓRE JEST CUDEM!

 

Serdecznie więc wszystkich zapraszamy! Niech nikogo nie zabraknie na VII Świętojańskich Dniach Młodych!

Organizator:

STOWARZYSZENIE
„Wolontariat Św. Ojca Pio”
33-390 Łącko 44


tel. kom. - 0781 98 64 95
tel. stacjonarny - 018 444 60 29 lub 477 89 10
www.wolontariat-lacko.pl
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
NIP: 7343344553 REGON: 120810520 KRS: 0000316829
Konto Bankowe: 93 8805 0009 0029 4076 2000 0010