II Kongres Misyjny Dzieci
Wpisany przez Marta Wideł
Wtorek, 19 Maj 2009 19:27
"Życia swego nie zmarnuję, gdy dzieciom świata miłość podaruję" - to hasło II Diecezjalnego Kongresu Misyjnego Dzieci, który odbędzie się w dniu 6 czerwca 2009 r. w parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Tarnowie. Kongres będzie głównym punktem obchodów 150-lecia obecności Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w diecezji tarnowskiej. Dla dzieci przewidziane jest podczas Kongresu wiele atrakcji i niespodzianek.

Wydział Misyjny zaprasza wszystkie dzieci tworzące grupy DSM, scholi, ministrantów i wszystkie inne dziecięce wspólnoty parafialne, jak również dzieci nienależące do wspomnianych wspólnot. W szczególny sposób oczekiwane są dzieci z grup PDMD i kolędnicy misyjni.

Spotkanie kongresowe będzie składało się z 3 części:

1. Modlitewnej – Eucharystia
  2. Animacyjnej – spotkania z misjonarzami, zabawa animowana przez wodzirejów,  koncerty zespołów, loteria fantowa, rozwiązanie konkursów misyjnych, wypuszczenie baloników pokoju, malowanie nieba kolorami kontynentów.
  3. Rekreacyjnej – zabawy na wolnym powietrzu, wesołe miasteczko, możliwość skorzystania z gastronomii

Szczegóły: www.misje.diecezja.tarnow.pl