Zakończenie Kursu dla Przewodniczek DSM
Wpisany przez Marta Wideł
Wtorek, 12 Maj 2009 21:21

W dniach 8-10 maja br. w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach 46 uczestniczek Dziewczęcej Służby Maryjnej spotkało się, aby uwieńczyć swoje przygotowania do podjęcia posługi Przewodniczek DSM.

Ostatnie, czwarte spotkanie Kursu przebiegało pod hasłem: „Bądź pozdrowiona, Maryjo, Przybytku Trójcy Przenajświętszej”. Poprowadzili je: ks. Paweł Płatek i s. Joannes Mazurkiewicz ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa.

Dziewczęta poznawały prawdę o Matce Bożej, w której najpiękniej ukazuje się prawda o tym, że człowiek ma być świątynią Pana Boga. Aby stawać się takimi na wzór Maryi, trzeba troszczyć się o czystość swojej duszy i ciała, przyjmować często Komunię świętą, modlić się i wypełniać z serca dobre uczynki, bo przez to oddaje się chwałę Panu Bogu.

Wiąże się z tym prawda, że Maryja jest Matką Kościoła – nie tylko opiekuje się wszystkimi ochrzczonymi, ale także Kościół uczy się od Niej wiary, zaufania i miłości do Pana Boga.

Przewodniczki Dziewczęcej Służby Maryjnej mają starać się żyć jak Matka Boża w świętości, aby w ich sercach jak w świątyniach mieszkał Pan Jezus, a także by inni widzieli ich troskę o każde dziecko Boże. W ten sposób – przykładem własnego życia będą najlepiej prowadzić innych z Maryją do Pana Boga.

Poza konferencjami duchowymi, ważna była codzienna Eucharystia, nabożeństwa majowe i inne modlitwy, a także spotkanie w grupach. Była również nauka prowadzenia spotkań z zastosowaniem ciekawych metod, wspólna zabawa na pogodnym wieczorku, nauka śpiewu i szkoła modlitwy.

Sobotnie popołudnie wypełnił długi spacer połączony z nawiedzeniem kościoła w Ciężkowicach – Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego i modlitwą Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Na zakończenie Kursu uczestniczki otrzymały pamiątki i wyjechały z nadzieją, że spotkają się ponownie 6 czerwca na II Diecezjalnym Kongresie Misyjnym Dzieci w Tarnowie, gdzie większość z nich zostanie uroczyście włączona do diecezjalnego grona Przewodniczek Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Więcej zdjęć w GALERII