XXVIII Diecezjalny Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty!
Niedziela, 26 Kwiecień 2009 11:32
PROTOKÓŁ z posiedzenia jury - część poetycka

Jury XXVIII Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego – części poetyckiej, w składzie: Agnieszka Serek – polonistka, pedagog VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, ks. Paweł Płatek – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii Diecezjalnej, ks. Zbigniew Wielgosz – polonista, sekretarz Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca i Jerzy Świtek – polonista, instruktor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie (Przewodniczący Jury), po zapoznaniu się z wszystkimi tekstami zakwalifikowanymi do konkursu, postanowiło przyznać:

I miejsce – za wiersz Omnia Pro Christo, autor: Marcin MIELA (uczeń III klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Konarskiego w Mielcu), ze szczególnym podkreśleniem wartości całego zgłoszonego zestawu wierszy
    II miejsce – za wiersz Wygrałaś, autorka: Klaudia JANECZEK (uczennica II klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Brodzińskiego w Tarnowie)
    III miejsce – ex aequo: za wiersz Wygrałam…, autorka: Maria OGORZAŁY (uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu) oraz za wiersz Skarb modlitwy, autorka: Klaudia ZUBER (uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu).

Jednocześnie Jury postanawia wyróżnić wiersze nadesłane przez:

Natalię BOCHNIARZ (uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu)
Monikę BROŻEK (uczennica Liceum Plastycznego w Zespole Sztuk Plastycznych w Tarnowie)

W pozaregulaminowej kategorii uczestników Konkursu ze szkół podstawowych Jury pragnie uhonorować wyróżnieniem:

Marcina BIEDRONIA (uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej w Jodłówce)
Judytę DANIEC (uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Jodłówce)
Magdalenę JONIK (uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Jodłówce)
Bartłomieja MŁYNARZA (uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej w Jodłówce)
Urszulę PASZKOWSKĄ – najmłodszą uczestniczkę Konkursu (uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Jodłówce)

Komisja stwierdza, iż poziom nadesłanych tekstów był zróżnicowany, a ich zaletą były: różnorodność stylistyczna, formalna i tematyczna wierszy, świadczące o wrażliwości, dużych ambicjach i głębokim zaangażowaniu, mimo młodego wieku, w duchowy i religijny wymiar ludzkiej egzystencji.

WERDYKT jury - część recytatorska

Jury XXVIII Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego – części recytatorskiej, w podanym wyżej składzie, po wysłuchaniu 12 osób (spośród 18 przybyłych na spotkanie finałowe), które zgłosiły się do części recytatorskiej konkursu, postanowiło przyznać:

I miejsce – Klaudia Janeczek, uczennica II klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie
    II miejsce – Natalia Lizak, uczennica II klasy o profilu humanistycznym w Zespole Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej
    III miejsce – Sandra Obrzud, uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu)

Jury postanowiło także przyznać dwa wyróżnienia:

Piotr Urbaniak – uczeń I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie
Bartłomiej Młynarz – uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej w Jodłówce

Nagrodę specjalną Przewodniczącego jury otrzymała Sandra Obrzud.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom Konkursu gratulujemy talentu i odwagi oraz życzymy wielu dalszych sukcesów!

Szczęść Boże!

W imieniu jury: ks. Paweł Płatek

Tarnów, 25 kwietnia 2009 r.