joomla 1.5 templates

exemple cv

 
Niedziela Palmowa
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 07 Kwiecień 2009 11:54

Młodzież z całej diecezji przyjedzie do Tarnowa w Niedzielę Palmową, 5 kwietnia. Młodzi wraz z duszpasterzami przejdą ulicami miasta, będą uczestniczyć we Mszy św., wysłuchają także koncertów na rynku.

„Nasze spotkanie podczas diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Młodzieży niech umocni Was w dawaniu codziennego świadectwa „wielkiej nadziei”, którą jest Chrystus, w tworzeniu przestrzeni przyjaznej każdemu życiu” – tak ordynariusz tarnowski bp Wiktor Skworc, zachęca młodych do udziału w spotkaniu.

Rozpocznie się ono w niedzielę o godz. 10.30, zbiórka na parkingu obok klasztoru sióstr karmelitanek przy ul. Krzyskiej. Droga Krzyżowa przejdzie ulicami miasta w kierunku katedry. Podczas nabożeństwa, młodzi usłyszą świadectwa odnoszące się do tegorocznego hasła roku duszpasterskiego „Otoczmy troską życie”, m.in. o walce z nałogami, oraz o przyjmowaniu choroby i cierpienia.

O godzinie 13.15 w tarnowskiej katedrze zostanie odprawiona Msza św. Podczas liturgii, w procesji z darami, będą niesione deklaracje duchowej adopcji dziecka poczętego, które młodzież będzie mogła podjąć w tym dniu. To modlitwa trwająca dziewięć miesięcy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone. Po Mszy św., na tarnowskim rynku zaplanowano koncerty religijnych zespołów młodzieżowych. Poczęstunek dla uczestników obchodów XXIV Światowego Dnia Młodzieży i mieszkańców miasta, przygotuje Fundacja „Kromka Chleba”.