joomla 1.5 templates

exemple cv

 
SCHODZĄ Z KANAPY I… PORUSZAJĄ DUSZE!
Wpisany przez ks. Marcin Baran   
Wtorek, 15 Listopad 2016 21:51
1Rusz duszę! – pod taką nazwą rozpoczyna swoją działalność Dzieło Powołań Diecezji Tarnowskiej w nowym roku formacyjnym. Celem dzieła jest zmiana myślenia ludzi na temat powołania, poprzez przybliżanie różnorakich jego aspektów i ukazanie powołania, jako marzenia Boga, wobec konkretnego człowieka. Będzie dużo o powołaniu – być może dla wielu – z całkiem innej, nowej perspektywy.
Każdy z nas jest powołany. Problem w tym, że wielu osobom, owo powołanie kojarzy się jedynie z księżmi i zakonnicami. Bóg przede wszystkim pragnie naszego szczęścia i w tym celu powołuje nas do istnienia, wyposaża w talenty, zdolności i tym samym zaprasza nas do udziału w dziele współtworzenia świata. To, kim ktoś ma być, jaką drogą winien pójść, jaki zawód wykonywać, powinno być owocem rozpoznania tego Bożego marzenia wobec konkretnej osoby – mówią Organizatorzy.
Dzieło współtworzone jest przede wszystkim przez ludzi młodych, ale także księży, kleryków oraz siostry zakonne, stąd spektrum podejmowanych działań jest szerokie i każdy, niezależnie od stanu, może znaleźć coś dla siebie.
W ramach duszpasterstwa powołań podejmujemy równocześnie inicjatywy modlitewne, jak i dające możliwość rozwoju, poprzez spotkanie z aktualnym i żywym Słowem, zadawanie pytań i szukanie na nie odpowiedzi. Będą to m.in.: „Podpłomyki na śniadanie”, „Dycha dla księdza”, „Zapytaj biskupa” oraz rekolekcje dla młodych.
W ramach inicjatywy powstała nowa strona internetowa www.rusz-dusze.pl, Dzieło jest też obecne na portalach społecznościowych.
Od tego roku Dzieło Powołań Diecezji Tarnowskiej podlega pod Wydział Duszpasterstwa Młodzieży.