Żywy Różaniec bł. Karoliny
Wpisany przez Marta Wideł
Sobota, 26 Wrzesień 2009 10:30
W żywocie bł. Karoliny czytamy: „Apostolska działalność Karoliny uzewnętrzniała się w znacznej mierze w działalności grup parafialnych.
Jako prawdziwe dziecię Maryi była zelatorką Koła Żywego Różańca i nosiła na szyi właśnie różaniec jako znak ukochania przez Nią Matki Jezusa. Codziennie odmawiała różaniec. Modlitwa ta dostarczała jej wiele wewnętrznej radości.
Wobec Najświętszej Dziewicy żywiła dziecięcą ufność oraz miłość, mawiając o Niej „moja Matka Boża”. Karolina czciła Maryję także poprzez śpiewanie pieśni Maryjnych – godzinek czy pieśni pątniczych.”
W darach ofiarnych z okazji 111 urodzin Karoliny Kózkówny – 2 sierpnia 2009 roku – został złożony prezent w postaci utworzenia żywego różańca, jako formy duchowego wsparcia młodzieży przez młodzież.
Niejedna, niejeden z nas wpatrując się w postać Patronki Młodzieży, zastanawia się może, w jaki sposób pomimo tak wielu obowiązków związanych z życiem rodzinnym, pracą w polu, nauką w szkole i podejmowanych kolejnych apostolskich inicjatyw – ta młoda dziewczyna – miała w sobie tak wiele sił i radości z ich realizacji. Zastanawiamy się, jak Jej się to udało. Jaka jest recepta na szczęście – prawdziwe szczęście?
Z pewnością każdy młody człowiek – poważnie podchodzący do swojego życia, do swojego rozwoju m.in. intelektualnego, a przede wszystkim duchowego, zdaje sobie sprawę i dostrzega wiele trudności, by wytrwać na drodze swojego powołania, by być na niej szczęśliwym.
W różny sposób próbujemy sobie radzić, szukamy wielu rozwiązań. Często jesteśmy zagubieni i brak w nas radości, brak nam siły.
Spójrzmy więc jeszcze raz na Karolinę. Na jej apostolstwo, na jej może proste i zwyczajne życie. Pracowita, chętnie niosąca pomoc każdemu człowiekowi, ale przede wszystkim rozmodlona i troszcząca się o to, co najważniejsze: o odpowiednią relację z Panem Bogiem, a poprzez to i z drugim człowiekiem. Troszcząca się o czyste serce, na wzór Maryi. Co robi, by w tym wszystkim nie ustać, nie zatrzymać się w drodze ku świętości?
Codziennie do ręki bierze różaniec – choć z pewnością nie zawsze było to proste, z wielu względów. Bierze różaniec i modli się, za siebie, ale i za innych. Wie jak wielką moc ma ta modlitwa, jak wielką moc ma modlitwa za drugiego człowieka i jak bardzo każdemu z nas ona jest potrzebna.
Marzymy o tym by dobrze zrealizować swoje powołanie. Chcemy być tacy jak Ona – błogosławionymi – czyli szczęśliwymi. Tak jednak często brakuje nam sił.
Niech więc ten nasz dar – Żywego Różańca – będzie darem dla bł. Karoliny – za ukazanie nam drogi ku prawdziwemu szczęściu, ale przede wszystkim niech będzie darem dla nas samych i zarazem wszystkich, którzy tej modlitwy nawzajem za siebie tak bardzo potrzebujemy.
Chciejmy więc włączyć się w tą wspólną modlitwę za siebie nawzajem – jako dar młodych dla młodych – prosząc równocześnie o kanonizację Tej, która czuwa nad naszymi drogami powołania do świętości – bł. Karoliny.
Bł. Karolino – Czcicielko Różańca Świętego – módl się za nami.
Każdy, kto zdecyduje się poświęcić kilka minut dziennie na odmawiania dziesiątka Różańca świętego – w trosce o świętość swoją i innych, może uczynić to już teraz, zapisując się do Żywego Różańca Karoliny, podając i swoje intencje, a przede wszystkim modląc się do Tej, którą Karolina nazywała „moja Matka Boża”.
Wspólną modlitwę rozpoczynamy 1 października 2009 roku – w miesiącu szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej.
Zmiana tajemnic dokonywać się będzie drogą internetową, każdego 10 dnia miesiąca – w tym dniu bowiem o godz. 17.00 w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbywa się Msza święta, podczas której modlimy się przede wszystkim o dar kanonizacji bł. Karoliny, jak również w intencjach przedstawianych przez Pielgrzymów. Natomiast po Eucharystii młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z pielgrzymami gromadzi się przy sarkofagu bł. Karoliny na modlitewnym czuwaniu.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy młodych za młodych.

Więcej informacji na stronie: http://rozanieckaroliny.ksm.org.pl