Wieczór Świętych w Rajbrocie - 18 listopada
Wpisany przez ks. Paweł Górski
Czwartek, 10 Listopad 2016 12:04
Rajbrot„Czyż Święci są po to, ażeby zawstydzać? Tak. Mogą być i po to. Czasem konieczny jest taki zbawczy wstyd, ażeby zobaczyć człowieka w całej prawdzie. Potrzebny jest, ażeby odkryć, lub odkryć na nowo właściwą hierarchię wartości". (Jan Paweł II)
Przez cały swój pontyfikat Jan Paweł II z podziwu godną konsekwencją starał się o to, by ze skarbca dziejów Kościoła wydobywani byli ludzie święci, których stawiał nam za wzór, by przykład ich życia pociągał nas, a niekiedy nawet zawstydzał.
Dlatego duszpasterze i młodzież z parafii Rajbrot i Lipnica Murowana, pragną zaprosić na Wieczór Świętych 18 listopada na godz. 18:00 – do kościoła św. Jana Pawła II w Rajbrocie.
Patron Kościoła: Papież Jan Paweł II, św. Szymon , św. Maria Teresa i Urszula Ledóchowskie: z Lipnicy, bł. Karolina w kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci i św. o. Pio - będą wśród nas obecni przez relikwie, które będziemy adorować.
Wspólnie z nami uwielbiał będzie Boga przez wstawiennictwo świętych, zespół Nazaret.