joomla 1.5 templates

exemple cv

 
Ogłoszenia Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży
Wpisany przez Marta Wideł   
Środa, 27 Styczeń 2016 16:38

indeksRozpoczęło się ostatnie półrocze przygotowań do ŚDM.

Przekazujemy więc kilka ważnych informacji związanych z podejmowanymi na tym etapie pracami.

 

 

1. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w przygotowania i przekazanie w czasie wizyty kolędowej ulotek informujących i zachęcających do włączenia się w ŚDM.

2. Na parafie zostały rozesłane materiały formacyjne na trzeci rok przygotowań: „DeoProfil", bardzo prosimy, aby wykorzystać te materiały w formacji grup młodzieżowych. Na stronie Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży znajdują się załączniki multimedialne.

3. Przed nami jeszcze dwa ważne wydarzenia diecezjalne:

Niedziela Palmowa - 20 marca i związane z nią okręgowe spotkania młodzieżyw przeddzień 19.03.2016. Bardzo prosimy, aby uwzględnić te wydarzenia w kalendarzu duszpasterskim.

Od 1 do 15 maja będziemy przeżywać w naszej diecezji Peregrynację znaków ŚDM: krzyża i ikony Salus Populi Romani. Peregrynacja będzie odbywać się w 11 okręgach Duszpasterstwa Młodzieży. Celem tej peregrynacji będzie zaproszenie i zachęcenie naszej młodzieży do udziału w Tygodniu Misyjnym i Tygodniu Głównym ŚDM Kraków 2016.

Szczegóły tych wydarzeń zostaną podane w późniejszym czasie.

4. Kończymy potwierdzanie zgłoszeń grup z zagranicy na Tydzień Misyjny w naszej diecezji. Do końca lutego czekamy na potwierdzenie rezerwacji wszystkich grup, a następnie dokonamy podziału na okręgi i przekażemy kontakty Biurom Okręgowym, które podzielą pielgrzymów na konkretne dekanaty i parafie. Przepraszamy za opóźnienie, ale chcemy mieć pełne dane dotyczące ilości zgłoszeń, tak aby uniknąć późniejszych korekt, które mogłyby się wiązać ze zmianami w okręgach, czy parafiach. Grypy nieustannie się zapisują i korygują ilość pielgrzymów. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Bardzo prosimy o dołożenie starań, aby jak najwięcej młodzieży - także i dorosłych z naszych wspólnot zaangażowało się w Tydzień Misyjny w parafii, mając w świadomości, że ŚDM to wydarzenie dla całego Kościoła. Dołóżmy również starań, aby jak największa ilość młodzieży z naszych parafii wzięło udział w Wydarzeniach Centralnych w Krakowie. Ceny pakietów są wysokie, ale zostało jeszcze kilka miesięcy w czasie których można postarać się, aby zaradzić temu wyzwaniu. W wielu parafiach naszej diecezji młodzież przy różnych okazjach np. Świąt Bożego Narodzenia, Objawienia Pańskiego i innych, pozyskała dużą część środków, co wydatnie obniży im koszty udziału w ŚDM. Zachęcamy do wymiany pomysłów, inspirowania się i wzajemnej pomocy, tak aby każdy młody mógł uczestniczyć w całym Tygodniu Głównym, a nie był zmuszony pozostać w domu, lub wybrać wersję krótszą.

Rejestracja młodzieży z naszej diecezji na Tydzień Główny w Krakowie dokonywana jest przez Dekanalnych Duszpasterzy Młodzieży, którzy są odpowiedzialni za Podgrupy. Rejestracja będzie prowadzona do końca czerwca. Prosimy o kontakt z Dekanalnymi Duszpasterzami Młodzieży.

Trwa nabór do Wolontariatu na różnych poziomach:

- krakowskim – rejestracja przez strona główną ŚDM,

- diecezjalnym – rejestracja przez formularz zgłoszeniowy na diecezjalnej stronie ŚDM

- parafialny, czy dekanalny - kontakt z Dekanalnym Duszpasterzem Młodzieży.