Wydział Duszpasterstwa Młodzieży

Dziewczęca Służba Maryjna

W związku z przebudową diecezjalnej strony Dziewczęcej Służby Maryjnej - tymczasowo aktualności oraz dane kontaktowe - zamieszczane są na stronie mlodziez. diecezja.tarnow.pl - którą aktualnie odwiedzasz.

Zbliżają się bardzo ważne dla Dziewczęcej Służby Maryjnej wydarzenia o randze diecezjalnej.

Pierwsze z nich to DIECEZJALNA PIELGRZYMKA DSM, która w tym roku będzie połączona z piękną uroczystością Koronacji Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Wydarzenie to będzie miało miejsce 4 czerwca br. o godzinie 11.00.
Z tej okazji pragniemy serdecznie zaprosić wszystkie wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej wraz z Księżmi opiekunami i Siostrami zakonnymi do udziału w tym wydarzeniu.
Jednocześnie zachęcamy do czynnego zaangażowania w promocję DSM i podjęcia wyzwania konkursowego.
Zadanie konkursowe, do którego zapraszamy będzie polegało na przygotowaniu transparentu lub flagi z logiem DSM i nazwą parafii, z której dana wspólnota pochodzi oraz przyjazd jak największej grupy DSM w strojach lub koszulkach DSM, a następnie zaprezentowanie się podczas spotkania po wcześniejszym wywołaniu przez organizatorów. Ta grupa, której transparent będzie najbardziej kolorowy, widoczny i która najgłośniej przywita się z pielgrzymami oraz pokaże w pięknych strojach otrzyma nagrodę główną przyznaną przez Diecezjalnego Opiekuna DSM.
Zapraszamy, by podjąć to wyzwanie i pokazać moc wspólnoty dziewcząt, które, na co dzień tak pięknie służą w naszych parafiach i są wspaniałą wizytówką ukochania Maryi-Matki Kościoła. Będzie to także okazja do promocji parafii i jej duszpasterstwa.
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa grup DSM w Diecezjalnej Pielgrzymce.

Ważna informację pragniemy przekazać KANDYDATKOM NA PRZEWODNICZKĘ DZIEWCZĘCEJ SŁUŻBY MARYJNEJ, które w tym roku szkolnym ukończyły kurs DSM. Przyjęcie do grona Diecezjalnych Przewodniczek DSM wraz z uroczystym błogosławieństwem do wspólnoty będzie miało miejsce PODCZAS ODPUSTU TUCHOWSKIEGO (2-9 lipca br).
Konkretna data uroczystości zostanie podana w najbliższym czasie. Zachęcamy równocześnie te dziewczęta, które pragną przyjąć błogosławieństwo i odebrać znak DSM, by włączyły się do udziału w rekolekcjach wakacyjnych „Wakacje z Bogiem DSM” (01-07.07.2017), co ułatwi dojazd do Tuchowa i udział w uroczystości wspólnie z innymi koleżankami.

Ruszyły także zapisy na rekolekcje wakacyjne "WAKACJE Z BOGIEM DSM'. Udział dziewcząt można zgłaszać w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży osobiście lub drogą telefoniczną.
Oaza odbędzie się w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach.

W tym roku proponujemy następujący układ turnusów:

I turnus:
Dla dziewcząt kończących III – V klasę Szkoły Podstawowej.
Data: 25-30.06.2017
Koszt: 400 zł
Informacje szczegółowe:
Przyjazd na oazę w dniu rozpoczęcia oazy (25 czerwca) na godz. 19.00
Rozjazd po obiedzie w dniu zakończenia oazy (30 czerwca) o godz. 14.00

II turnus:
Dla dziewcząt kończących VI klasę Szkoły Podstawowej i starszych.
Data: 01-07.07.2017
Koszt: 400 zł
Informacje szczegółowe:
Przyjazd na oazę w dniu rozpoczęcia oazy (1 lipca) na godz. 18.00
Rozjazd po obiedzie w dniu zakończenia oazy (7 lipca) o godz. 14.00

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE MOŻNA UZYSKAĆ:
Wydział Duszpasterstwa Młodzieży
ul. Legionów 30, Tarnów