Synaj.tvWydział Duszpasterstwa Młodzieży

Walentynka dla Jezusa - 11 lutego - Pustków - Osiedle

Zaczynamy 11 lutego o 17.00! Program: Nie będzie czerwono i sercowo, ale hiphopowo i ekstremalnie prawdziwie. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza wszystkich parafian i gości na jedyną w Polsce, Walentynkę dla Jezusa. Gościem specjalnym będzie ks. Jakub Bartczak. Startujemy oczywiście 11 lutego o 17:00 w kościele.

Zakochani w Jezusie, kochający siebie nawzajem, radykalni w poglądach i konsekwentni w działaniach to my, młodzi z Pustkowa – Osiedla. Dlaczego 4 edycja Walentynki dla Jezusa będzie szczególna? Gościem honorowym jak co roku jest Jezus Chrystus, a 11 lutego jego pośrednikiem, charyzmatyczny, ewangelizator, znany w całej Polsce duszpasterz i raper, ks. Jakub Bartczak. Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadzi Ojciec Duchowny WSD ks. Tomasz Rąpała. Patronat nad wydarzeniem objął biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, Leszek Leszkiewicz.

Program wydarzenia przedstawia się następująco:

  • HOT or NOT? (Ap 3, 15-19)
  • Msza Święta z kazaniem ks. Jakuba Bartczaka
  • SilnaLina nocą czyli procesja na halę sportową przy Zespole Szkół
  • Skok ks. Kuby Bartczaka – czyli hip-hop(l)ove ewangelizowanie
  • Twój skok w bok Jezusa – Adoracja Najświętszego Sakramentu z uwielbieniem zespołu WSD Tarnów Genezareth.

Nie ważne ile masz lat, czy pierwszą miłość jest przed, czy za tobą. Walentynka dla Jezusa jest uniwersalna, bo w Jego bok może skoczyć każdy!

Co do treści ewangelicznych, jakie będą na tegorocznej walentynce, to trzymamy się Ap 3, 15-19 oraz uczynków miłosiernych co do ciała. Ogólna koncepcja jest taka, że chcemy, aby młodzież podczas spotkania dokonała radykalnego wyboru Jezusa... Skok w bok Jezusa... Generalnie patrząc na dzisiejszą rzeczywistość Kościoła w Polsce można stwierdzić, że mamy do czynienia z trzema grupami katolików: faktycznie i gorąco wierzący, letni (tych jest najwięcej) i niewierzący. Chodzi o to, aby młodzież dokonała wyboru i faktycznie zaczęła wierzyć Jezusowi i w Niego (obyś był zimny albo gorący).

Film zapowiadający Walentynkę:

Fanpage na fb