Wydział Duszpasterstwa Młodzieży

VI Forum Formacyjne "Moc uzdrowienia"

Trwają zapisy na VI Forum Formacyjne „Moc uzdrowienia”, które odbędzie się w dn. 11-12 lutego na Hali „Jaskółka” w Tarnowie – Mościcach. Gościem tegorocznego Forum będzie Marcin Zieliński – lider katolickiej wspólnoty uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic.

Jest zapraszany jako mówca na konferencje, rekolekcje, fora charyzmatyczne i modlitwy o uzdrowienie nie tylko w Polsce, ale również do innych krajów jak Litwa, Szkocja, Włochy czy USA. Rekolekcje poprowadzą również: Wspólnota „Mocni w Duchu” z Łodzi wraz z o. Remigiuszem Recławem SJ, którzy już od pięciu lat corocznie goszczą na tarnowskim Forum.

„Bóg chce, aby zwyczajni ludzie – my wszyscy – błogosławili i modlili się o uzdrowienie za siebie nawzajem w swoich rodzinach, wspólnotach i w całym Kościele. Współczesny Kościół zatracił cenne dziedzictwo modlitwy o uzdrowienie. Niektórzy twierdzą, że takie sytuacje przytrafiają się tylko incydentalnie i tylko świętym. Inni, że było to możliwe tylko za czasów Jezusa i Apostołów. Jeszcze inni uważają, że Bóg dokonuje dziś uzdrowień wyłącznie za pośrednictwem medycyny. Na skutek tych fałszywych przekonań, wielu chrześcijan zwyczajnie nie wie, że we wspólnocie rodzinnej, przyjaciół można się nawzajem modlić o wszystko, także o uzdrowienie. Potrzebujemy odnaleźć tę zapomnianą modlitwę. Kiedy zaczniemy się modlić wspólnie z bliskimi i za siebie nawzajem o zdrowie w konkretnych sytuacjach, wtedy Bóg zacznie działać.” – mówi ks. Artur Ważny, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W programie Organizatorzy przewidzieli konferencje zaproszonych gości, wspólną Eucharystię, adorację, a także sobotni „Wieczór chwały”.

Forum Formacyjne to największe rekolekcje diecezji tarnowskiej, w których co roku uczestniczy ok. 2 000 osób. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął ordynariusz diecezji tarnowskiej – bp Andrzej Jeż.

Zapisy: www.forum.moscice.pl