Synaj.tvWydział Duszpasterstwa Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży Panama 2019 – zapisy dodatkowe

Zastanawiasz się, czy Światowe Dni Młodzieży są dla Ciebie? Nie będziesz wiedział, jeśli nie spróbujesz! :) Zastanawiasz się, czy jeszcze masz możliwość dołączyć do młodzieży z całego świata i spotkać się z Ojcem Świętym Franciszkiem w Panamie? Oczywiście, że tak! :)

Centrum Światowych Dni Młodzieży w Tarnowie zaprasza młodzież, duszpasterzy, siostry zakonne oraz osoby, którym bliskie są ŚDM do diecezjalnej grupy, która w 2019 roku wyjedzie do Panamy, by przeżyć i doświadczyć spotkania młodego Kościoła z papieżem oraz pogłębić swoją relację z Jezusem Chrystusem i drugim człowiekiem.

W porozumieniu z Krajowym Biurem Organizacyjnym nasze tarnowskie Centrum ŚDM ma możliwość dopisać chętnych, którzy chcieliby razem z nami uczestniczyć w XXXIV Światowych Dniach Młodzieży.

Gwarantujemy, że podczas wyjazdu staniesz się częścią wielkiej wspólnoty Kościoła Powszechnego, będziesz słuchał Słowa Bożego, spotkasz się z Panem w Sakramencie Pokuty i Eucharystii oraz podejmiesz radosne głoszenie nauki Jezusa. Dniom tym towarzyszyć będą liczne wydarzenia religijne
i kulturalne organizowane przez młodych dla młodych.

Pamiętaj! Ważnymi elementami, na które będzie składało się spotkanie w Panamie będą:

- „Dni w diecezjach”, podczas których będzie czas na integrację, poznanie kultury i topografii danego regionu. Na tym etapie nie zabraknie wycieczek turystycznych, wspólnych zabaw, a także zaangażowania społecznego w różne dzieła i projekty przygotowane przez organizatorów.
- „Wydarzenia Centralne”, które mają miejsce w diecezji wyznaczonej przez Ojca Świętego. Młodzież zgromadzi się tam na okres całego tygodnia. Schemat takiego spotkania jest następujący:
w poniedziałek pielgrzymi przyjeżdża w dane miejsce, we wtorek uczestniczą w Ceremonii Otwarcia,
w środę, czwartek i piątek biorą udział w Katechezach i Festiwalu Młodych, w sobotę pielgrzymują na miejsce czuwania i uczestniczą w wieczornym spotkaniu z Papieżem, a w niedzielę biorą udział
w uroczystej Mszy św. kończącej spotkanie ŚDM. Wydarzeniom Centralnym towarzyszą specjalne strefy spotkań, między innymi Strefa Pojednania, w której sprawowany jest Sakrament Pokuty, oraz Strefa Powołaniowa, gdzie można poznać różne wspólnoty i ruchy a także zgromadzenia zakonne.

 

Nasza diecezjalna grupa ŚDM Panama 2019 liczy obecnie 76 osób. Są wśród nas ludzie młodzi, rodziny, kapłani.

Teraz kolej na Ciebie! Zapraszamy Cię do niezwykłej przygody! Dołącz do nas i przeżyj chwile pełne emocji, zachwyć się Bożym planem dla Twojego życia i pięknem stworzenia!

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Centrum Światowych Dni Młodzieży w Tarnowie.

Sekretariat:
Marta Wideł
tel.: (14) 63 17 390
tel. kom.: 603 605 883

Szczegółowe informacje:
http://www.kierunekpanama.pl/