Synaj.tvWydział Duszpasterstwa Młodzieży

Strefa Chwały Festiwal 2018

Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury odbędą się od 28 czerwca do 3 lipca na Placu Papieskim w Starym Sączu. Zapraszamy!

Plac Papieski w Starym Sączu, a na nim 5 różnorodnych namiotów, blisko 1000 uczestników z kilku krajów, 6 dni wyjątkowych rekolekcji - tak zapowiada się tegoroczna edycja Strefa Chwały Festiwal - rekolekcji Ludzi Nowej Kultury. Zapisy na oficjalnej stronie Festiwalu.

Stowarzyszenie Muza Dei wraz z Diecezją Tarnowską oraz Gminą Stary Sącz w terminie od 28 czerwca do 3 lipca organizuje na Placu Papieskim w Starym Sączu rekolekcje Strefa Chwały Festiwal. Z każdym rokiem wzrasta zainteresowanie tym wydarzeniem, ale jak zapewniają organizatorzy, tego lata będą w stanie przyjąć jeszcze więcej osób.  Właśnie ruszyła rejestracja, a szczegółowe informacje odnośnie warunków uczestnictwa znajdują się na stronie www.strefachwalyfestiwal.pl. Należy pamiętać, iż liczba miejsc jest jednak ograniczona. Całość wydarzenia ma miejsce w kilku namiotach postawionych tuż przy Ołtarzu Papieskim, który zachowany został po wizycie Jana Pawła II. Największy z nich to główne miejsce spotkań, gdzie codziennie sprawowana jest Eucharystia, gdzie jest duża scena, a na niej sporo muzyki na najwyższym poziomie. To w tym namiocie mają także miejsce konferencje, panele, prezentacje różnych intrygujących środowisk i inicjatyw, a także modlitwa, uwielbienie, taniec.

Mniejsze namioty przeznaczone są na kawiarenkę MuzaCafe oraz na zajęcia dla młodzieży i dzieci, czyli dla Strefa Chwały Young i Strefa Chwały Kids. Na Strefie Chwały Young młodzież w wieku 13-17 lat może uczestniczyć w programie, który poprowadzi Paweł Zegartowski wraz z młodzieżą z Młodzieżowego Klubu Środowiskowego Grupka z Krakowa. W programie m.in.: zabawy integracyjne, warsztaty artystyczne, zajęcia ogólnorozwojowe oraz terenowe. W planie wycieczki, gry i dużo dobrej zabawy, a także nauczania i  spotkania w małej grupie .
Natomiast Strefa Chwały Kids  jest szczególnym miejscem dla dzieci w wieku od 3 - 12 lat pełnym radości, zabawy, muzyki i spotkania z Bogiem. Organizatorzy zapewniają opiekę dzieciom w 3 grupach wiekowych: 3-5, 6-9, 10-12 lat. Nad każdą grupą czuwa opiekun wraz z wolontariuszami. Dzięki takiej przynależności dzieci uczą się współdziałania, nawiązywania relacji z innymi oraz odpowiedzialności za siebie nawzajem. W programie zajęcia sportowe, ogólnorozwojowe,  plastyczne, muzyczne a także codzienne spotkanie z Ewangelią. Szczególnie atrakcyjne dla dzieci i rodziców są konkurencje “Kibicuj Rodzinie“ podczas Rodzinnego Świętowania Niedzieli.

Strefa Chwały Festiwal to jedyne w swoim rodzaju rekolekcje Ludzi Nowej Kultury.  Stanowią wyjątkową platformę spotkania ludzi, którzy chcą budować w oparciu o Ewangelię całe swoje życie. Każdego roku gromadzą artystów, muzyków, plastyków, sportowców, dziennikarzy, polityków, działaczy społecznych, liderów wspólnot i animatorów, a także ludzi biznesu. Wyjątkowość tego wydarzenia podkreśla fakt, iż obecni są dorośli oraz młodzież i dzieci, albowiem uczestnicy przyjeżdżają całymi rodzinami, co gwarantuje ciepłą, rodzinną atmosferę podczas trwania naszego wydarzenia.

Zapraszamy do śledzenia naszych kanałów social media https://www.facebook.com/strefachwalyfestiwal, https://www.instagram.com/strefachwaly , gdzie sukcesywnie prezentowani będą goście, partnerzy, a także szczegółowy program Strefa Chwały Festiwal - rekolekcji Ludzi Nowej Kultury.

Strefa1