Wydział Duszpasterstwa Młodzieży

Spotkanie formacyjno-szkoleniowe dla Dekanalnych Animatorów i Duszpasterzy Młodzieży

„Nie zwalniamy!” – mówią młodzi, którzy przyjechali na kolejne spotkanie szkoleniowe zorganizowane przez Wydział Duszpasterstwa Młodzieży.

Dekanalni Duszpasterze oraz Animatorzy spotkali się na warsztacie poprowadzonym przez p. Martę Łazarczyk.

Oprócz metod pracy w grupie oraz wskazówek przed szkoleniami Parafialnych Animatorów Młodzieży, zapowiedziany został nowy program formacyjny, który ruszy w adwencie. „Oto ja” to propozycje spotkań, które w swoich treściach będą łączyć przygotowanie do ŚDM Panama 2019 wraz z programem ogólnopolskim (fundamentem będą kolejne sceny z życia Maryi połączone z kolejnymi darami Ducha Świętego. Np. w grudniu tematami przewodnimi będą zwiastowanie oraz dar bojaźni Bożej).

Podczas gdy młodzi uczyli się szerszego patrzenia na metody, którymi się posługują, księża po raz pierwszy spotkali się w nowym składzie.

Kolejne takie spotkanie już 10 marca. W międzyczasie Animatorzy i Duszpasterze będą pracować m.in. nad kalendariami okręgów, szkoleniami Parafialnych Animatorów Młodzieży oraz angażowaniem w zbliżający się wielkimi krokami V Synod Diecezji Tarnowskiej.

DAM,DDM14.10