Synaj.tvWydział Duszpasterstwa Młodzieży

Rusz Duszę! - rekolekcje

Czego szukasz? Przestań wegetować, zacznij być zainteresowany marzeniem Boga o Tobie!

Naszą misją i celem jest poruszyć Cię i sprawić, żebyś pomyślał o MARZENIU, jakie Bóg ma wobec Ciebie.
Będzie dużo o powołaniu, ale o powołaniu z CAŁKIEM INNEJ, nowej perspektywy ( Uwaga! Nie tylko dla kleryków! Jeżeli wegetujesz między iPhonem a tabletem, a pytanie Chrystusa: „Czego szukasz?” przeraża Cię, to czas, żeby RUSZYĆ swoją DUSZĘ!
Może jesteś przerażony, bo kompletnie nie wiesz, CO MASZ W ŻYCIU ROBIĆ. Może odkrywasz w sobie konkretne pragnienia, ale BRAKUJE CI ODWAGI, by nad tym pomyśleć. Może czujesz, że poukładałeś sobie już życie, jednak odczuwasz, że to NIE O TO CHODZI.
W takim razie dobrze trafiłeś! Chcemy, abyś odkrył czym jest powołanie. Byś znalazł coś, co sprawia, że chce Ci się żyć, co Cię nakręca, inspiruje, motywuje do pokonywania własnych barier…
KAŻDY z nas otrzymał POWOŁANIE. Problem w tym, że albo należymy do osób, którym powołanie kojarzy się jedynie z księżmi i zakonnicami, albo do tych, które panicznie wręcz go szukają i boją się, że jeśli go nie znajdą, to będą nieszczęśliwi. Tym wszystkim i każdemu, kto to czyta, chcemy rzucić nowe światło na powołanie. Potrzebujemy zmiany myślenia!

Czym jest powołanie? – Jest MARZENIEM PANA BOGA O TOBIE. Odczytaniem zamysłu Boga wobec Ciebie. I jest rzeczą drugorzędną, co będziesz robił. Bądź szczęśliwy! Przede wszystkim uświadom sobie kim jesteś: najukochańszym dzieckiem Boga, stworzonym na Jego obraz i podobieństwo. Masz godność dziecka Boga! Nie jesteś kimś przypadkowym – Bóg chciał Cię właśnie takiego, nie innego! Dał ci takie, a nie inne talenty – odkryj je, doceń i rozwijaj, by być szczęśliwym i spełnionym. Zapamiętaj! Nieprawdą jest, że nie ma ludzi niezastąpionych! Jesteś niepowtarzalny! I choć ktoś inny umie i robi, to co Ty, to jednak robi to całkiem inaczej!

 RD