Synaj.tvWydział Duszpasterstwa Młodzieży

Rocznica ŚDM Kraków 2016 29 - 30 lipca

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przez blisko połowę Polaków zostały uznane za najważniejsze wydarzenie 2016 roku. Dlatego też w Archidiecezji Krakowskiej podjęto się organizacji obchodów pierwszej rocznicy ŚDM w Krakowie.

Rocznicę będziemy świętować w dniach 29-30 lipca 2017 roku w Krakowie. Wydarzenie będzie z jednej strony nawiązywać formą do planu wydarzeń centralnych ŚDM, a z drugiej zostanie uzupełnione nowymi elementami, podkreślającymi, że Światowe Dni Młodzieży to nie jednorazowe wydarzenie, ale sposób życia.

Wydarzenia będą miały zarówno charakter duchowy, jak i artystyczny. W planie przewidziana jest wspólna modlitwa (katechezy, Msza święta), a także część widowiskowa i artystyczna (koncert). Nie zabraknie także miejsca na wymianę doświadczeń i podzielenie się własnym świadectwem oraz na prezentację licznych inicjatyw powstałych jako owoc ŚDM.

W rocznicę zaangażowani są znani artyści z Polski i zagranicy, wśród nich m.in. Ambasadorzy ŚDM. Nad muzycznym aspektem przedsięwzięcia czuwa dyrygent i aranżer Adam Sztaba.
Wkrótce zostanie opublikowany szczegółowy plan obchodów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny.

Organizatorem obchodów rocznicy ŚDM jest Archidiecezja Krakowska we współpracy z miastem Kraków, miastem Wieliczka oraz Województwem Małopolskim. Na wydarzenie zaprasza Arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.