Peregrynacja symboli ŚDM w dekanacie Tarnów Wschóc. Na początek Pogórska Wola

W dniach 16.10 – 10.11.2015r. w Parafii pw. Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Pogórskiej Woli odbywać się będzie Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży.

Symbole, na które składa się krzyż ŚDM oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani zostały przekazane Polakom 13 kwietnia 2014 roku w Rzymie, z rąk poprzednich gospodarzy Światowych Dni Młodzieży, które miały miejsce w Rio de Janeiro. Od tego czasu symbole nieustannie wizytują kolejne polskie diecezje.

Peregrynacja w Pogórskiej Woli to pierwszy etap ich wędrówki po dekanacie Tarnów – Wschód, w którym będą odwiedzać kolejne parafie w ramach przygotowań do przyszłorocznego wydarzenia. Ponadto, jej ideą jest ukazanie krzyża nie tyle w przestrzeni sakralnej, co w szkołach, uniwersytetach, akademikach, szpitalach czy też zakładach karnych, słowem – w środowisku otaczającym każdego człowieka.

Idea Peregrynacji zakłada, że będzie ona nieść za sobą wspomnienie Światowych Dni Młodzieży, które już miały miejsce w przeszłości. Tym razem przeżywana będzie w duchu spotkania młodych z 1991 r. w Częstochowie.

Młodzież z duszpasterzami serdecznie zaprasza do owocnego przeżycia tego czasu wszystkich zainteresowanych, chcących lepiej przygotować się do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu przyszłego roku w Krakowie.