"Oto ja!" - nowy program formacyjny

W odpowiedzi na zapotrzebowanie programu formacyjnego dla ludzi Młodych, którzy skupiają się w naszych Parafiach w młodzieżowych grupach, podjęto decyzję o wprowadzeniu w naszej diecezji ogólnopolskiego programu formacyjnego pod hasłem: „Oto ja!”

Program ten jest częścią realizacji dalekosiężnej koncepcji formacyjnej Młodzieży naszej diecezji, którą z zapałem i w mocy Ducha Świętego wspólnie podejmujemy. Uwzględnia on tematykę programu duszpasterskiego, poświęconego w tym roku Duchowi Świętemu oraz orędzi papieża Franciszka skierowanych do młodzieży.  Program przygotowany jest z myślą o młodych, z uwzględnieniem różnego poziomu ich zaawansowania w wierze.
OtoJa1

Co zawiera „zeszyt formacyjny”?
a)  konspekt spotkania w grupach

• dla poszukujących (szczególnie skierowany do osób na początku drogi formacji)
  • dla wytrwałych (skierowany do bardziej zaawansowanych)

b) u Źródła (część modlitewną spotkania)
c)  kącik panamski (intencje na kolejne 22. dni miesiąca, bieżące informacje dotyczące przygotowań)
d)  okresowo – nabożeństwa dedykowane młodzieży oraz bieżące teksty papieża Franciszka

OtoJa2

Zależy nam, by wspólną płaszczyzną spotkań i nade wszystko modlitwy wszystkich grup młodzieżowych w Parafii, były nabożeństwa zaproponowane
w programie: „Oto ja!”
, gdzie każdy może odnaleźć swoje miejsce i rolę – animując modlitwę, a przede wszystkim wspólnie z innymi realizując program duszpasterski i aktualne przesłanie papieża Franciszka skierowane do wszystkich Młodych.

OtoJa3