Wydział Duszpasterstwa Młodzieży

Oratorium o bł. Karolinie

Spektakl słowno – muzyczny KAROLINA to artystyczne i filozoficzne przesłanie oparte na motywach życia niewinnej ofiary wojny – bł. Karoliny.

Idea spektaklu:

Spektakl jest:

  • i ilustracją biograficzną ­ poetycką opowieścią o życiu i śmierci Karoliny
  • i artystycznym i filozoficznym namysłem na istotą zła i dobra, nad źródłami przemocy i źródłami miłości.

Dramat Karoliny jest wciąż współczesny, dotyka każdego człowieka, który staje się ofiarą bezdusznej przemocy. Jednym z głównych wątków spektaklu jest refleksja nad szczególną wspólnotą losu: ofiary i kata, Karoliny i jej mordercy oraz dramat tych, którzy nie mogli, nie chcieli, bądź nie byli w stanie tej tragedii zapobiec - Ojca i Matki Karoliny, Jej rówieśników i środowiska. Ich także dotknęło zło, zło bezradności wobec przemocy.

Muzyka.<br?>Muzyka, stworzona przez kompozytorów poruszających się w różnych stylistykach muzycznych łączy nieraz bardzo skrajne gatunki. Od czysto klasycznych rozwiązań w obsadzie symfonicznej z chórem i solistami oraz sekcją rytmiczną, poprzez soul, balladę jazzowa, elementy tanga, blues’a, aż do mocnych rockowych brzmień. Unikatowa muzyka jest elementem wyróżniającym spektakl.

Wykonawcy.
Połączenie amatorów - uczestników Diecezjalnych Warsztatów Muszycznych, studentów muzyki i uczniów szkoły muzycznej z zawodowymi wykonawcami stanowi o wartości tego przedsięwzięcia

Autorem tekstu jest Andrzej Pacuła ­ poeta, autor scenariuszy teatralnych; autorami muzyki ­ Ryszard Kusek oraz Witek Góral.

Czas trwania spektaklu ­ ok. 1 godzina 45 minut

Miejsce:

  • Mielec - Ducha św. - 9.XII.2016r. godz. 18.00 - wstęp wolny
  • Limanowa – 10.XII.2016 r. godz. 19.00 - wstęp wolny
  • Lusławice 11.XII.2016r. godz.18.00 - wejściówki
  • Tychy 16.XII.2016r. godz.18.00 - wstęp wolny