Synaj.tvWydział Duszpasterstwa Młodzieży

Niedziela Palmowa 2017 - zabierz ze sobą palmę i przyjedź do Tarnowa 9 kwietnia

Kolejny XXXII Światowy Dzień Młodzieży odbędzie się 9.04.2017 r. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych z całej diecezji do włączenia się w świętowanie uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia we wspólnocie tysięcy młodych zgromadzonych wokół swojego Pasterza.

Tematem przewodnim tego spotkania bedzie druga konferencja wygłoszona przez Papieża Franciszka po Drogdze Krzyżowej na Błoniach w czasie ŚDM Kraków 2016. Zachęcamy aby w ramach przygotowań do Niedzieli Palmowej w piątek przeżyć Drogę Krzyżową w oparciu o teksty ze Światowych Dni Młodzieży.

TEKST


Program Niedzieli Palmowej:

 • 10.00 - Hala widowiskowo-sportowa przy ulicy Gumniska 28
  - zawiązanie wspólnoty
  - spotkanie ewangelizacyjne prowadzi ks. Michał Olszewski
  - świadectwem podzieli się z nami Maciej Musiał
 • 11.30 - Posiłek
 • 12.30 – Słowo Biskupa Tarnowskie Andrzeja Jeża, poświęcenie palm.
 • 13.00 – Rozpoczęcie PROCESJI Z PALMAMI ulicami miasta Tarnowa.
 • 14.30 – Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża – kościół bł. Karoliny w Tarnowie

Dojazd:

Autokary i samochody można parkować na parkingu przy kościele bł. Karoliny w Tarnowie (Plac Ojca Św. Jana Pawła II nr 1). Istnieje też możliwość podwiezienia młodzieży pod Halę (ul. Gumniska 28). Sugerujemy jednak, aby uczynić to od strony wschodniej (od Dębicy) tak, aby była możliwość zatrzymania się na parkingu przed Halą. Po pozostawieniu młodzieży, autokary odjeżdżają na wyznaczone miejsce parkingowe przy kościele bł. Karoliny.

Czekamy na Ciebie!

Zaproś swoich znajomych i przyjaciół!

ZABIERZ ZE SOBĄ PALMĘ TAK, ABY NASZA PROCESJA ULICAMI MIASTA PRZYPOMINAŁA UROCZYSTY WJAZD JEZUSA DO JEROZOLIMY. TYM RAZEM W CZASIE PRZEJŚCIA NIE BĘDZIEMY PRZEŻYWALI DROGI KRZYŻOWEJ, ALE RADOŚNIE BĘDZIEMY MANIFESTOWAĆ RADOŚĆ Z FAKTU, ŻE PAN JEST Z NAMI...

Nie zmarnuj takiej okazji!...