Niedziela Palmowa – Światowy Dzień Młodzieży i Diecezjalne Forum Młodzieży - Tarnów 27 – 29.03.2015 r.

Kolejny XXX Światowy Dzień Młodzieży odbędzie się 29.03.2015 r. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych z całej diecezji do włączenia się w świętowanie uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia we wspólnocie tysięcy młodych zgromadzonych wokół swojego Pasterza.

Kolejny XXX Światowy Dzień Młodzieży odbędzie się 29.03.2015 r. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych z całej diecezji do włączenia się w świętowan ie uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia we wspólnocie tysięcy młodych zgromadzonych wokół swojego Pasterza.

Program:

10.00 - Hala widowiskowo-sportowa przy ulicy Gumniska 28

• zawiązanie wspólnoty
  • słowo Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża
  • świadectwo
  • uwielbienie Chrystusa – Leopold Twardowski

11.30 - Droga Krzyżowa ulicami miasta Tarnowa

13.30 - Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża - kościół bł. Karoliny w Tarnowie

15.00 – Agapa

Dojazd:

Autokary i samochody można parkować na parkingu przy kościele bł. Karoliny w Tarnowie (Plac Ojca Św. Jana Pawła II nr 1). Istnieje też możliwość podwiezienia młodzieży pod Halę (ul. Gumniska 28). Sugerujemy jednak, aby uczynić to od strony wschodniej (od Dębicy) tak, aby była możliwość zatrzymania się na parkingu przed Halą. Po pozostawieniu młodzieży, autokary odjeżdżają na wyznaczone miejsce parkingowe przy kościele bł. Karoliny.

Czekamy na Ciebie!
Zaproś swoich znajomych i przyjaciół!
Zabierz ze sobą palmę tak, aby nasza droga krzyżowa ulicami miasta przypominała również uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy!

Nie zmarnuj takiej okazji!...

W łączności z Niedzielą Palmową będziemy przeżywać DIECEZJALNE FORUM MŁODZIEŻY, na które w szczególny sposób zapraszamy wszystkich animatorów: diecezjalnych, dekanalnych i parafialnych. Pragniemy zaprosić Was w ramach swoich Okręgów Duszpasterstwa Młodzieży do dziesięciu tarnowskich parafii. Zapisy będą dokonywane w biurach okręgowych. Bardzo prosimy o dokonanie zapisów do 21 marca.

Koszt udziału w Forum 10 zł.

Program Forum:

27.03 piątek:

• 18.00 – recepcja w 10 tarnowskich parafiach (w ramach okręgów)
  • 19.30 – modlitwa w parafiach noclegowych
  • 20.30 – 21.00 – zakwaterowanie u rodzin

28.03 sobota

• 9.00 – 13.00 – warsztaty uwielbieniowe prowadzone w dwóch aulach
  • 13.00 – 14.00 – obiad
  • 14.00 – 14.45 – przejście do Bazyliki Katedralnej
  • 14.45 – 15.00 – przygotowanie do Eucharystii
  • 15.00 – uroczysta Eucharystia
  • 16.15 – 17.00 – wspólny przemarsz do hali Gumniska
  • 17.00 – spotkanie ewangelizacyjne : „Stróże poranka"
  • 18.30 – 19.30 – kolacja
  • 19.30 – 21.00 – wieczorne uwielbienie – Leopold Twardowski
  • 21.00 – 21.30 – powrót do rodzin

Co należy zabrać na Forum?

Ze względów organizacyjnych w miarę możliwości nieduży bagaż.

• plecak podręczny
  • śpiwór
  • LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ
  • palmy
  • ZGODY RODZICÓW (osoby niepełnoletnie). Każda osoba niepełnoletnia powinna mieć swojego pełnoletniego opiekuna tej samej płci
  • czyste sumienie i dobry humor :)

Do zobaczenia w piątek wieczorem!