Synaj.tvWydział Duszpasterstwa Młodzieży

Moc uwielbienia w Limanowej - 17.10.2015

100 osobowy chór, wokaliści, instrumentaliści, to młodzi artyści pochodzący z różnych zakątków okręgu limanowskiego, którzy jednocząc się, wystąpią podczas wielkiego Koncertu Uwielbienia.

Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. 17. października o godz. 18.00 w Bazylice MBB w Limanowej, zaraz po niej, ok. godz. 19.00 odbędzie się koncert organizowany w ramach przygotowań do ŚDM 2016. Podczas Wieczoru Uwielbienia uczestnicy będą mieli możliwość poznania Historii ŚDM oraz wychwalania Boga śpiewem. We wspólnym Uwielbieniu okręg limanowski wspierać będą również uczestnicy Diecezjalnych Warsztatów Muzycznych, które trwać będą w Limanowej w dniach 17-18 października. Takie Warsztaty to już tradycja w Diecezji Tarnowskiej, odbywają się one regularnie co 2-3 miesiące od 2011 r. i organizowane są w różnych miejscach diecezji, tym razem będziemy gościć uczestników w Limanowej.

W związku z organizowanym koncertem oraz DWM w Limanowej, w sobotę 17. października przed południem na limanowskim rynku odbędzie się flashmob. Akcja ta, będzie formą zaproszenia mieszkańców Limanowej i okolic na wieczorny koncert uwielbienia. Animatorzy i wolontariusze ubrani w koszulki ŚDM, przejdę przez limanowskie ulice, zbierając po drodze mieszkańców, przechodniów i wszystkich zainteresowanych, następnie zgromadzą się wspólnie na limanowskim rynku by z wielkim entuzjazmem zaśpiewać m.in Hymn ŚDM2016. Wydarzeniem poprzedzającym „Moc Uwielbienia II" będzie również promocja ŚDM przeprowadzona w każdej parafii okręgu limanowskiego przez Parafialnych Animatorów Młodzieży. Młodzi wyjdą na ambony by głosić świadectwa o ŚDM, zachęcić do przyjmowania pielgrzymów, uświadamiać parafian o przebiegu nadchodzącego wielkiego wydarzenia, jakim są ŚDM 2016 w Krakowie, a także poprzedzający je Tydzień Misyjny. Nie zabraknie babeczek, ciastek i ulotek promujących ŚDM oraz wydarzenia odbywające się w naszym okręgu m.in. Koncertu Uwielbienia i Diecezjalne Warsztaty Muzyczne.